Reklama

Niedziela Świdnicka

Jubileuszowy 20. Festyn Dziecięcy w Strzegomiu

Zabawa i wspomnienia

Rodziny z małymi dziećmi, młodzież i dorośli – to ogromna publiczność 20. jubileuszowego „Festynu Dziecięcego – wspólnie przeciw uzależnieniom”, który odbył się 4 czerwca przed halą sportową Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu – zwieńczonego występem zespołu muzycznego „Kombi” – gwiazdy wieczornego koncertu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Festyn przygotowały: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Publiczne Gimnazjum nr 2, Parafia pw. Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej, siostry Elżbietanki oraz Strzegomskie Centrum Kultury. Do sukcesu tej imprezy przyczyniła się wielka szczodrość serc blisko 70 sponsorów – fundatorów nagród losowanych w loterii fantowej – firm z terenu całej gminy i osób indywidualnych.

Każdy, kto przyszedł z dziećmi, poświęcając na to choćby tylko część niedzieli, a czasu było wiele, bo festyn rozpoczął się o godzinie drugiej po południu i trwał do późnego wieczora – z pewnością tego nie żałował! Dla najmłodszych przygotowano: ślizgawki, dmuchane zamki, wodne kule, malowanie twarzy, kioski z zabawkami i słodkościami. Dla dzieci szkolnych – konkursy plastyczne i wiedzy o tematyce profilaktycznej, turniej rodzinny – należący do tradycji festynu, turniej tenisa stołowego i tenisa ziemnego, pokaz samochodów rajdowych, pokaz dawnego sprzętu wojskowego oraz gry i zabawy sportowe. Odbywały się dziecięce: turnieje szachowe, mecze piłki nożnej i piłki siatkowej – obok szkoły i na przyległych do hali OSiR, nowoczesnych boiskach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przez cały czas imprezy wolontariusze z parafii sprzedawali losy loterii fantowej, które cieszyły się bardzo dużym powodzeniem, a których rozsprzedano prawie trzy tysiące. Było mnóstwo smakowitego jadła; siostry elżbietanki oferowały kupującym, w bardzo przystępnej cenie, domowe ciasta, a członkowie rady parafialnej pieczone na grillu kiełbaski.

Imprezę uroczyście otwierali – życząc rodzinom z całego miasta, które stawiły się bardzo licznie ze swoimi dziećmi wspanialej zabawy – proboszcz parafii Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej ks. Marek Żmuda, burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, dyrektor szkoły podstawowej Elżbieta Smyk, dyrektor gimnazjum Zbigniew Cebula, a także dawna dyrektor PSP Krystyna Firlej, która w krótkich słowach przypomniała genezę i przesłanie festynu – propagowanie zdrowego stylu życia w rodzinach – bez korzystania z wyniszczających człowieka używek.

Reklama

Na estradzie kolejno prezentowały się tańcząc i śpiewając: zespoły dziecięce z przedszkoli nr 4, nr 2 i nr 3, zespół taneczny country z partnerskiej szkoły w czeskich Horzicach, współpracującej z PSP nr 2, zespół folklorystyczny „Kostrzanie”, Akademia Ruchu i Tańca Bans ze Strzegomia, zespoły dziecięce ze Świdnicy – Czas, Mały Jubilat, Second Hand – chór szkolny „Fermata” z PSP 2, wokalistki ze szkół: Kasia Madej, Hania Pasternak – Gim. 2, Ada Rakowska – Gim. 1, schola Effata im. Ojca Pio, działająca przy parafii Zbawiciela Świata. Swoje umiejętności estradowe zaprezentowali też uczestnicy zajęć tańca zumby z Alicją Janicką, gdzie taneczne kroki i rytm ćwiczą razem starsi i młodsi.

Wiele radości przyniosła na festynie loteria fantowa, w której były wspaniałe nagrody, jak: elektroniczny sprzęt kuchenny, tablety, mnóstwo gadżetów sportowych oraz kilkanaście rowerów – których losowanie przysporzyło publiczności najwięcej emocji. Losy były wybierane pod bacznym okiem publiczności – na scenie, co czynił burmistrz, a numery wygranych losów ogłaszali prowadzący losowanie Elżbieta Smyk i ks. proboszcz Marek Żmuda, który cieszył się za każdym razem tak samo, jak wszyscy wygrywający i mocno im gratulował. Koncert prowadziła Elżbieta Pienio.

Po losowaniu estradą zawładnął na kilka godzin zespół „Kombi” – Sławomira Łosowskiego. Pod wodzą tego wybitnego instrumentalisty – autora charakterystycznego brzmienia utworów tego zespołu muzycy zagrali m.in. takie utwory jak: „Komputerowe serce”, „Przytul mnie”, „Nietykalni – skamieniałe zło”. Piosenki śpiewał wokalista Zbyszek Fil, który do zespołu dołączył w 2005 r. Utwory w jego wykonaniu nabrały nowego blasku. W finale nie obyło się bez bardzo gorąco oczekiwanego przez publiczność utworu „Słodkiego miłego życia”. Występ zespołu spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zwłaszcza dorosłych, którzy się świetnie przy piosenkach „Kombi” bawili, wspominając dawne czasy, gdy hity zespołu świeciły triumfy.

– Pierwszy festyn dla dzieci organizowany był przez naszą parafię i siostry elżbietanki. Kupiłem pierwszy rower na loterię, a to jest już tradycyjna bardzo mile przyjmowana nagroda – wspominał ks. Marek Żmuda. – Było to w roku powstania naszej parafii. Wydarzenie nie było tak okazałe, jak teraz i odbywało się z okazji obchodzonego 1 czerwca dziecięcego święta – na terenach zielonych przy kościele. W kolejnym roku, w jego przygotowanie włączyły się szkoły z parafii. – Oprócz samego relaksu dla rodzin z dziećmi i możliwości spotkania z nimi, ja najbardziej cenię sobie to, że przygotowywanie tego festynu mocno skonsolidowało społeczność naszej młodej wspólnoty i pozwoliło się naszym parafianom bliżej poznać, a radzie parafialnej – rozwinąć skrzydła. Przy okazji zbieraliśmy środki na prace w kościele, ale to nie było najważniejsze – podsumował proboszcz. 16 lipca br. parafia, w dniu odpustu, będzie świętowała 20-lecie powstania, na którego obchody już zaprasza!

2017-06-22 09:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z Ojcami dla rodzin

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 25/2017, str. 8

[ TEMATY ]

festyn

J. Kukła

Na dużej profesjonalnej scenie przygotowano blok pokazów dla najmłodszych

Na dużej profesjonalnej scenie przygotowano blok pokazów dla najmłodszych

Niedzielne popołudnie 28 maja było wyjątkowym czasem dla rodzin z parafii pw. św. Klemensa w Głogowie oraz przybyłych z całego miasta gości. Tego dnia po raz kolejny – wzorem ubiegłych lat – przygotowano wielki rodzinny festyn. Tym razem oprócz Ojców Redemptorystów organizatorem imprezy było również nowo utworzone przy parafii Stowarzyszenie Edukacyjne św. Klemensa Hofbauera. Wielkie rodzinne świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w intencji rodzin z parafii, którą celebrował proboszcz o. Łukasz Wójcik. Następnie na dużej, profesjonalnej scenie przygotowano blok pokazów dla najmłodszych. W tym czasie dzieci z głogowskich Przedszkola nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 radośnie śpiewały i tańczyły, prezentując swoje umiejętności. Ze specjalnym koncertem wystąpiła również schola działająca przy parafii Klemensiątka. Oprócz występów dzieci dla najmłodszych uczestników rodzinnej majówki przygotowano pokazy klaunów, dmuchane zamki, konkursy prowadzone przez Stowarzyszenie „Konstruktywni”, konkurs plastyczny „Moja rodzina w mojej parafii” poprowadzony przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy wsparciu diabetyków czy też turniej piłki nożnej i dwóch ogni prowadzony przez Stowarzyszenie „Patriotyczny Głogów”, którego członkowie byli pomocni w przygotowaniach organizacyjnych całego festynu. Na godziny wieczorne przygotowano natomiast blok dla dorosłych, podczas którego zaprezentowały się zespół folklorystyczny Radocha działający przy Miejskim Ośrodku Kultury, zespół Za Tobą oraz chór gospel Space of Grace. Ciekawym punktem programu był teleturniej dla małżeństw „Małżonkowie ze sobą, o sobie i dla siebie”. Podczas niedzielnego popołudnia w parafialnym parku odbywały się także pokazy policji, ratownictwa medycznego czy straży pożarnej, działały różne stoiska kulinarne. Uczestnicy rodzinnego pikniku mogli raczyć się m.in. żołnierską grochówką, chlebem ze swojskim smalcem i ogórkami małosolnymi czy pysznym ciastem upieczonym przez kilkadziesiąt parafianek. Dochód ze sprzedaży produktów, jak również ze zorganizowanej zabawy fantowej ma być przeznaczony na katolickie przedszkole, które Katolickie Stowarzyszenie Edukacyjne im. św. Klemensa Hofbauera planuje w niedalekiej przyszłości uruchomić. Warto zaznaczyć, że pod koniec festynu odbyło się losowanie nagród, które dzięki licznym sponsorom były naprawdę atrakcyjne. Parafianie, do których uśmiechnął się los, mogli zejść ze sceny m.in. z odkurzaczem, kuchenką mikrofalową, rowerem fitness, hulajnogą dla dziecka czy innymi przydatnymi dla rodziny gadżetami. Ostatnim punktem programu był koncert ogólnopolskiej gwiazdy muzyki disco polo Bayer Full, na który mimo dokuczliwych w Głogowie komarów przybyło bardzo wielu mieszkańców naszego miasta.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Relikwie św. Jadwigi Królowej zostaną wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej

Wprowadzenie relikwii św. Jadwigi Królowej do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie będzie głównym punktem obchodów XVII Święta Dziękczynienia. W tym roku przypada ono 2 czerwca i będzie obchodzone pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Przypomniane zostaną także postacie bł. Edmunda Bojanowskiego i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. - To osoby, które pomagając bliźniemu, inspirację czerpały z głębokiej duchowości - powiedział dziś dziennikarzom kard. Kazimierz Nycz.

Obchodzone po raz 17. Święto Dziękczynienia ma być okazją do uczczenia 650. rocznicy urodzin królowej Jadwigi. W tym roku przypada także 25. rocznica beatyfikacji bł. Edmunda Bojanowskiego i 40. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

CZYTAJ DALEJ

Pan wzywa do drogi Chrystusowej

2024-05-18 15:15

[ TEMATY ]

diakonat

Zielona Góra

święcenia diakonatu

Bp Adrian Put

Katarzyna Krawcewicz

Nowo wyświęceni diakoni z biskupem Adrianem Putem oraz księżmi formatorami

Nowo wyświęceni diakoni z biskupem Adrianem Putem oraz księżmi formatorami

18 maja w konkatedrze zielonogórskiej bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom.

Diakon Jakub Błażyński pochodzi z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu, a diakon Jakub Cieplak – z parafii św. Henryka w Sulęcinie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję