Reklama

Wiadomości

Kongres 60 milionów – Globalny Zjazd Polonii już w sierpniu!

W dniach 30-31 sierpnia, w G2A Arena – Centrum Wystawienniczo Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbędzie się kolejna edycja Kongresu 60mln czyli Globalny Zjazd Polonii.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ideą leżącą u podstaw Kongresu jest integracja środowisk polskich i polonijnych oraz zdefiniowanie aktualnego statusu i charakteru współpracy między polskimi ośrodkami biznesowymi, naukowymi i kulturalnymi w Polsce oraz za granicą. Nazwa Kongresu koresponduje z ogólną liczbą żyjących na świecie Polaków. Obchody przypadającej na 2018 r. setnej rocznicy odzyskania niepodległości stanowią doskonałą okazję do spotkania w gronie polonijnym i podjęcia dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski na świecie i naszej pozycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem ich gospodarczego wymiaru.

Pierwsze dwie edycje kongresu miały miejsce w dniach 9-10 lutego 2018 r. w Miami na Florydzie oraz 21 Lipca 2018 roku w Buffalo w stanie Nowy Jork. Obydwa wydarzenia okazały się sukcesem, gromadząc blisko 400 gości z 11 krajów. Wśród uczestników Kongresu znaleźli się m.in. Nowojorski Senator Tim Kennedy, Republikański Kongresmen Brian Higgins, Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński, Pełnomocnik Rządu ds. dialogu międzynarodowego Senator Anna Maria Anders, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii Tadeusz Kościński, znana amerykańska dziennikarka Rita Cosby, Konsul generalny RP w Nowym Jorku, Maciej Golubiewski,, Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, Członek Parlamentu Zjednoczonego Królestwa Daniel Kawczyński były pracownik Departamentu Stanu USA Thaddeus Kontek oraz siedemdziesięciu innych mówców z dziedziny biznesu, polityki oraz życia społecznego środowisk Polonijnych. W ramach Kongresów odbyło się kilkanaście paneli dyskusyjnych. Dotyczyły one między innymi roli miast i regionów w budowaniu pomostów polsko-polonijnej współpracy gospodarczej, roli promowania rodzimej kultury, sztuki i sportu, budowy politycznej siły Polonii w Stanach Zjednoczonych i na świecie, ekspansji polskich i zagranicznych przedsiębiorstw, potencjału usług turystycznych i medycznych w Polsce oraz polskiego funduszu inwestycyjnego na Wall Street i opcji inwestycyjnych w Polsce.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Przed nami kolejna odsłona wydarzenia, która odbędzie się w G2A Arena w Jasionce, koło Rzeszowa. „To szczególna edycja Kongresu 60 Milionów, ponieważ tym razem gromadzimy środowiska polonijne w Polsce. Tym bardziej cieszę się, że kongres odbędzie się w G2A Arena – biznesowym sercu regionu, ponieważ dzięki temu mamy okazję zaprezentować Podkarpacie, a przede wszystkim jest możliwość pokazania jak Polska, a konkretnie nasz region zmienił się na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat” – mówi Kamil Szymański, Prezes Zarządu CWK Operator, spółki zarządzającej G2A Arena.

Tymczasem już na tym etapie widoczne są efekty realizowanej inicjatywy, jaką jest Kongres 60 Milionów – Globalny Zjazd Polonii. " Oficjalne wsparcie od dwóch amerykańskich kongresmanów oraz senatora Kennediego ze stanu Nowy Jork dla polskich inicjatyw w tym dla zniesienia wiz dla Polski, nawiązanie partnerskich relacji pomiędzy regionami Podkarpacia i Nevady, rewitalizacja współpracy miast sióstr Buffalo i Rzeszowa, przylot do Polski kilku delegacji amerykańskich w celu rozpoczęcia inwestycji w naszym kraju i rozpoczęcie działań w kierunku ekspansji na rynek amerykański przez trzy polskie firmy to tylko niektóre z efektów pracy kongresu 60 Milionów w ostatnich miesiącach. Cieszymy się że platforma, którą stworzyliśmy już staje się skutecznym narzędziem do integracji i współpracy pomiędzy Polską a światową Polonią " – podkreśla Gregory Fryc, Członek Komitetu Organizacyjnego Kongresu 60 Milionów. Program najbliższej edycji wydarzenia został tak zaprojektowany, aby podczas dwóch dni w sposób interdyscyplinarny porozmawiać o Polonii, a wzajemne doświadczenia i osiągnięcia były inspiracją dla wszystkich zgromadzonych.

Zakres tematyczny najbliższej odsłony Kongresu 60 Milionów obejmie takie zagadnienia jak: • etyka w relacjach biznesowych, • Polska na tle krajów starej Europy, • budowanie wizerunku Polski na arenie międzynarodowej, • międzynarodowe doświadczenie młodych Polaków, rozwijająca się nowoczesna Polska - co mogą sobie zaoferować?, • marketing i promocja regionu, • sport, jako katalizator najlepszych cech narodowych, • Polska innowacja jako produkt eksportowy - działania rządu wspierające Polaków (fundusze dla przedsiębiorców), • nowe Trójmorze i program Polska 3.0 współpraca transgraniczna, transfer wiedzy i innowacji • bezpieczeństwo Polski i Polaków,

Reklama

• MARKA POLSKA - współpraca międzynarodowa polskich przedsiębiorców - budowanie dobrych praktyk, • rola Kościoła w budowaniu wspólnoty wśród Polonii na wszystkich kontynentach, • współpraca regionów, rola placówek dyplomatycznych i organizacji w budowaniu partnerstwa miast i regionów • jak zjednoczyć 60mln - inicjatywy łączące Polaków - media i organizacje polonijne. Agenda najbliższego Kongresu 60 Milionów to nie tylko 15 paneli dyskusyjnych, w których głos zabierze ponad 70 przedstawicieli świata kultury, biznesu i polityki. W programie znajduje się również 7 wystąpień w formule power chat, liczne wydarzenia towarzyszące jak również oficjalna Gala i Polonijny Turniej w Golfa. Na szczególną uwagę zasługuje, zaplanowany na 29. sierpnia, pokaz wybranych fragmentów międzynarodowej produkcji „DYWIZJON 303”, oraz making off filmu, który swą premierę będzie miał na stulecie lotnictwa polskiego i stulecie brytyjskiego Royal Air Force. Wyjątkowe spotkanie z Gośćmi Specjalnymi poprowadzi Ambasador filmu Angelika Jarosławska.

Kolejnym niecodziennym elementem programu aktualnej odsłony Kongresu 60 Milionów będzie panel: „Zrodzeni do Szabli. Polska szabla i polski bagnet oraz stojące za nimi wartości – historia, tradycja, kultura i honor”. W panelu weźmie udział Paweł Deląg – polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny , reżyser i producent. W ramach panelu odbędzie się wystawa oryginalnej polskiej szabli i bagnetu z kolekcji Janusza Jarosławskiego, eksperta broni białej. Dodatkową atrakcją będzie krótka walka szablą i bagnetem w wykonaniu Janusza Sieniawskiego i jego synów (są oni jedynymi osobami posiadającymi wiedzę i władającymi dawną bronią wedle niezwykłej polskiej tradycji).

Reklama

„Cieszy mnie bardzo, że z każdym tygodniem przybywają kolejni uczestnicy i partnerzy Kongresu, którzy chcą, aby 60 milionów Polaków z całego świata wspierało się i współpracowało. Przy obecnym rozwoju technologii, odległości i miejsce zamieszkania za granicą nie są przeszkodą w sprawnej komunikacji i wspólnym poszukiwaniu możliwości współdziałania” – dodaje Zbigniew Klonowski, Członek Komitetu Organizacyjnego Kongresu 60 Milionów.

Szczegóły na:

Bilety na wydarzenie do nabycia na

2018-08-20 09:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wolność – miara wielkości człowieka

Niedziela Ogólnopolska 43/2016, str. 10-11

[ TEMATY ]

chrześcijaństwo

kultura

kongres

Marek Kuś

Ks. prof. Michał Heller – podczas uroczystości odnowienia doktoratu

Ks. prof.
Michał Heller
– podczas
uroczystości
odnowienia
doktoratu

Za sprawą V Kongresu Kultury Chrześcijańskiej Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II stał się miejscem dialogu między myślą chrześcijańską a współczesną kulturą

Obradom trwającym w dniach 13-16 października br. towarzyszyło hasło: „Wolność ocalona. Chrześcijańskie światło na ludzkich drogach”. Jak wyjaśnił abp Stanisław Budzik, główny organizator wydarzenia, kongres podjął tematykę wolności, która stanowi serce i rdzeń chrześcijańskiej nauki o człowieku. – Chrześcijaństwo wierzy, że to Bóg podzielił się z człowiekiem swoją wolnością. Wolność jest w Jego oczach tak cenna, że gotów jest za nią zapłacić możliwość wyboru zła przez człowieka – powiedział Metropolita Lubelski. Zwróciwszy uwagę na potrzebę dialogu Kościoła z kulturą, wyjaśnił: – Kościół przez inkulturację wprowadza narody z ich kulturami do swojej wspólnoty; dzieli się z nimi swoim bogactwem i doświadczeniem, ale i sam przyswaja sobie wartości innych kultur. Podejmuje w świecie posługę budowania jedności i głoszenia wolności, która jest istotnym wymiarem człowieka. W tym kontekście przedstawiciele wielu dziedzin nauki z Polski i 7 innych krajów rozpatrywali pojęcie wolności w perspektywie wyzwań współczesności, w tym myśli filozoficznej i nauk przyrodniczych. Wykładom i dyskusjom towarzyszył interesujący program kulturalny, m.in. wystawy, koncerty, spektakle i specjalny pokaz filmu „Zaćma”.

CZYTAJ DALEJ

XIV Konwencja Stanowa w Polsce - Rycerzy Kolumba

2024-05-19 08:24

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Facebook/Rycerze Kolumba w Polsce

Rycerze Kolumba zwołali XIV Konwencję Stanową Zakonu, w tym roku odbywa się ona w Licheniu.

W XIV Konwencji Stanowej uczestniczą - z pełnią praw - Delegaci z Rad Lokalnych zarejestrowanych do dnia 1 marca 2024 roku. Każda Rada jest reprezentowana przez dwóch Delegatów.

CZYTAJ DALEJ

Papież apeluje o odwagę podejmowania dialogu, prowadzącego do położenia kresu wojnom

2024-05-19 12:53

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Niech Duch Święty da rządzącym odwagę do podejmowania gestów dialogu, które prowadziłyby do położenia kresu wojnom - prosił papież Franciszek po odmówieniu modlitwy Regina Caeli. - Moje myśli kierują się szczególnie do miasta Charków, które ucierpiało z powodu ataku przed dwoma dniami - dodał Ojciec Święty.

- Drodzy bracia i siostry, Duch Święty jest Tym, który tworzy zgodę, harmonię i tworzy ją wychodząc z różnych, czasem nawet sprzecznych rzeczywistości. Dzisiaj, w uroczystość Pięćdziesiątnicy módlmy się do Ducha Świętego, miłości Ojca i Syna, aby stworzył harmonię w sercach, zgodę w rodzinach, zgodę w społeczeństwie, harmonię w całym świecie. Niech Duch Święty sprawi, by między chrześcijanami różnych wyznań wzrastała komunia i braterstwo. Niech da rządzącym odwagę do podejmowania gestów dialogu, które prowadziłyby do położenia kresu wojnom. Jest dziś bardzo wiele wojen. Pomyślmy o Ukrainie. Moje myśli kierują się szczególnie do miasta Charków, które ucierpiało z powodu ataku przed dwoma dniami. Pomyślmy o Ziemi Świętej, Palestynie, Izraelu, pomyślmy o wielu miejscach, gdzie toczą się wojny. Niech Duch Święty doprowadzi rządzących państwami i nas wszystkich do otwierania bram pokoju - powiedział papież.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję