Reklama

Niedziela Sandomierska

Peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów

Już jutro rozpocznie się w naszej diecezji peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów, która przebiegać będzie pod hasłem „Rodzina drogą do świętości”.

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Relikwie nawiedzą sześć rejonów duszpasterskich w następującym porządku: rejon tarnobrzeski, stalowowolski, janowski, sandomierski, staszowsko-świętokrzyski oraz ostrowiecki.

Błogosławieni męczennicy przybędą do parafii: Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu, św. Floriana w Stalowej Woli, św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim, Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu, św. Bartłomieja w Staszowie – kościół pw. Świętego Ducha, św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Relikwiom i wizerunkowi błogosławionej Rodziny Ulmów towarzyszyć będzie wystawa przygotowana przez IPN, udostępniona nieodpłatnie do ekspozycji w kościołach stacyjnych.

Uroczyste zakończenie peregrynacji będzie miało miejsce 27 kwietnia w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na Mszę św. o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie Biskup Krzysztof Nitkiewicz, zaproszeni są szczególnie proboszczowie kościołów stacyjnych, dekanalni duszpasterze rodzin oraz księża zaangażowani w działalność duszpasterstw, ruchów i wspólnot małżeńskich i rodzinnych. Do wspólnej modlitwy zaproszona jest także cała wspólnota wiernych naszej diecezji, siostry zakonne, klerycy, delegacje parafii, które gościły relikwie, członkowie ruchów i wspólnot, a także osoby zaangażowane w działalność Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Sandomierskiej oraz wszyscy wierni.

Na zakończenie relikwie przekazane zostaną przedstawicielom diecezji radomskiej.

Program peregrynacji:

20 kwietnia – Rozpoczęcie peregrynacji w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu

21 kwietnia – Parafia pw. św. Floriana w Stalowej Woli

22 kwietnia – Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim

23 kwietnia – Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sandomierzu

24 kwietnia – Parafia pw. św. Bartłomieja w Staszowie – kościół pw. Świętego Ducha

Reklama

25 kwietnia – Parafia pw. św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim

26 kwietnia – Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim

27 kwietnia – Msza święta na zakończenie peregrynacji. Po niej przekazanie relikwii do diecezji radomskiej.

2024-04-19 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#PodcastUmajony (odcinek 24.): Dzieciarnia

2024-05-23 21:03

[ TEMATY ]

Ks. Tomasz Podlewski

#PodcastUmajony

Mat. prasowy

Czy w dorosłości jest miejsce na cechy dziecka? Czy bycie dziecięcym to bycie dziecinnym? I co właściwie o duchowym dziecięctwie mówią święci i sam Jezus? Zapraszamy na dwudziesty czwarty odcinek „Podcastu umajonego” ks. Tomasza Podlewskiego o tym, jaką rolę odgrywa Maryja w dziecięcej relacji człowieka z Bogiem.

ZOBACZ CAŁY #PODCASTUMAJONY

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP o sprawie ks. Adriana G.: jeśli w procesie zabrakło empatii, bardzo za to przepraszam

2024-05-24 15:00

[ TEMATY ]

abp Tadeusz Wojda SAC

Yt/Archidiecezja Gdańska

Abp Tadeusz Wojda

Abp Tadeusz Wojda

Zapewniam, że postępowanie ws. oskarżanego o molestowanie seksualne ks. Adriana G. prowadzone jest prawidłowo. Jeśli w procesie zabrakło empatii, bardzo za to przepraszam - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda w nagraniu zamieszczonym na YouTube.

9 maja na portalu Więź ukazał się artykuł: "Czy Ksiądz Biskup mógłby w końcu usłyszeć mój głos? Pytania do abp. Tadeusza Wojdy", w którym poinformowano, że w marcu 2024 r. do Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie wpłynęło oficjalne zawiadomienie w sprawie możliwych zaniedbań metropolity gdańskiego w kwestii wyjaśniania sprawy molestowania seksualnego osoby małoletniej przez księdza z archidiecezji gdańskiej. Sprawę opisała również "Gazeta Wyborcza".

CZYTAJ DALEJ

#PodcastUmajony (odcinek 25.): Zarządzanie kryzysowe

2024-05-24 20:56

[ TEMATY ]

Ks. Tomasz Podlewski

#PodcastUmajony

Mat.prasowy

Czy Józef był seniorem z siwą brodą? Czemu to właśnie on opiekował się Jezusem i Maryją? I co właściwie ma wspólnego z nawróceniem człowieka? Zapraszamy na dwudziesty piąty odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o Ukochanym Matki Bożej.

ZOBACZ CAŁY #PODCASTUMAJONY

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję