Początek koncertu zaplanowany jest na 8 września [niedziela] godz. 18:00. - Utwory organowe i improwizacje będą przeplatane wspólnym śpiewem pieśni maryjnych, także lokalnych pieśni do Matki Bożej Łaskawej - zaznacza Krzysztof Bagiński, organista, dodając: - Usłyszymy m.in: Bacha, Vierne, Regera oraz różne improwizacje.
Do Sanktuarium przy ul. Kruczej można wybrać się np. w ramach… indywidualnej pielgrzymki: - Pielgrzymujemy do Trzebnicy, na Jasną Górę i do innych sanktuariów w Polsce i na świecie, a może wybrać się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej we Wrocławiu? Być pielgrzymem w kontekście duchowym - wziąć udział w Mszy Świętej (choćby tej o 13 pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, w ramach obchodów 30-lecia) albo przyjść i zawierzyć siebie i swoje rodziny Matce Bożej Łaskawej (która szczególnie czczona jest jako Patronka i Opiekunki Małżeństw i Rodzin), ale można zostać także pielgrzymem muzycznym i przybyć właśnie na niedzielny wieczorny koncert - zachęca Krzysztof Bagiński, dodając: - Cały cykl koncertów w naszym kościele jest poświęcony Matce Bożej jako wotum wdzięczności za 30 lat koronacji jej Cudownego obrazu w tej świątyni (Mater Familiae - nazwa cyklu nawiązuje do jej tytułu patronki i opiekunki rodzin). Zatem tymi koncertami oddajemy cześć Matce Bożej, a przez Maryję samemu Chrystusowi. I tak ta muzyka w czasie koncertów ma otwierać nasze umysły, serca i duszę na Pana Boga
Hubert Trojanek, który zasiądzie za organami to młody organista z Poznania, student Akademii Muzycznej w Poznaniu. Przebywał także rok (w ramach wymiany studenckiej) w Hiszpanii, gdzie szkolił swój warsztat pod okiem wybitnego polskiego organisty - prof. Karola Mossakowskiego, który jest także organistą tytularnym Kościoła Saint-Sulpice w Paryżu.
Pomóż w rozwoju naszego portalu