Reklama

Niedziela Łódzka

Marsz dla Jezusa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

„Błogosławieni ubodzy w duchu” – to hasło tegorocznego XXIX Światowego Dnia Młodzieży, obchodzonego na całym świecie w Niedzielę Palmową. W tym dniu młodzi łodzianie wzięli udział w tradycyjnym Marszu dla Jezusa, przechodząc od pl. Niepodległości do archikatedry.

Spotkanie rozpoczęło świadectwo jednej z sióstr misjonarek miłości, pracujących w Łodzi, która mówiła o radości dzielenia się wiarą i jej przeżywania. Po poświęceniu palm przez abp. Marka Jędraszewskiego, przy dźwiękach piosenek religijnych pochód wyruszył w stronę archikatedry. Na początku radosnej i kolorowej procesji młodzież niosła krzyż, palmy oraz proporce z postaciami symbolizującymi opiekę nad biedniejszymi i słabszymi: Chrystusa, bł. Jana Pawła II, św. Matki Teresy z Kalkuty, św. Franciszka i św. Alberta Chmielowskiego. Po dojściu do archikatedry młodzi wysłuchali opowieści o Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro i zostali zaproszeni do wzięcia udziału w wolontariacie przed spotkaniem młodych w Krakowie w 2016 r.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przed rozpoczęciem Eucharystii Metropolita łódzki stanął przed zamkniętymi drzwiami katedry i w sięgającym wielu wieków wstecz rycie trzykrotnie w nie uderzał, prowadząc dialog. Po otwarciu drzwi wraz z innymi kapłanami wszedł do świątyni. Tu klerycy Wyższego Seminarium Duchownego uroczyście odśpiewali Mękę Pańską.

Po Komunii przedstawiciele każdej parafii otrzymali „Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia”, którą zabrali do swoich parafii. W dzień kanonizacji Jana Pawła II wszystkie rodziny i wspólnoty będą się mogły przy niej modlić. – Jako pamiątkę spotkania młodzi otrzymali orędzie papieża Franciszka na XXIX Światowy Dzień Młodzieży. – Zaprosiliśmy młodzież do włączenia się w wolontariat przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Tegoroczny marsz stanowi element przygotowania do tego wielkiego święta młodego Kościoła, jakie czeka nas w roku 2016 – wyjaśnia ks. Przemysław Góra, duszpasterz młodzieży.

2014-04-30 12:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ewangeliczny portret Chrystusa

Spróbujmy poprzez pryzmat Ewangelii popatrzeć na naszego Mistrza, który nas odkupił i który osobiście powołał nas do grona prezbiterów. Jezus jest poetą, w Ewangelii płynie autentyczny nurt poezji. Jezus kocha przyrodę, rośliny, niebo, zwierzęta. Równocześnie jednak Jezus jest realistą, używa konkretnych porównań zaczerpniętych z codziennego życia: mówi o robotnikach w winnicy, o kobiecie, która przeszukuje cały dom, by znaleźć zagubioną drachmę, o siewcy wychodzącym siać, o dobrym pasterzu; Jezus jest miłośnikiem piękna i wielkim realistą. Po drugie, Jezus jest niezmiernie dobry, jest współczujący i zarazem wymagający - oto drugi kontrast, który w Jezusie jest zespolony. Do tych, których kocha mówi „dzieci”, „przyjaciele moi”, posiada w najwyższym stopniu delikatność ludzką; spotyka się z dziećmi, grzesznikami, biedakami i wszystkim ma coś do zaofiarowania.
CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Uzdrowiona za wstawiennictwem ks. Jerzego Popiełuszki. Dolegliwości „sprzed cudu” nigdy nie powróciły

2026-05-09 20:49

[ TEMATY ]

świadectwo

bł. ks. Jerzy Popiełuszko

Mat.prasowy

Uzdrowienie, którego doznała za wstawiennictwem księdza Jerzego, jest trwałe – przyznaje z uśmiechem osiemdziesięciopięcioletnia zakonnica.

Fragment książki "Nowe cuda ks. Jerzego Popiełuszki". Do kupienia w naszej księgarni: ksiegarnia.niedziela.pl.
CZYTAJ DALEJ

Warszawa: „Gotowi na Dobro” - młodzi katolicy o dialogu, odpowiedzialności i obecności w życiu publicznym

2026-05-10 15:50

[ TEMATY ]

Warszawa

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

"Gotowi na dobro"

facebook.com/Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polsce

Setki młodych ludzi z całej Polski brały udział w dwudniowym spotkaniu „Gotowi na Dobro”, które miało miejsce w Auli im. Roberta Schumana na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. To wydarzenie stało się miejscem rozmów o wartościach, odpowiedzialności i roli młodego pokolenia w życiu społecznym. Uczestnicy nie tylko słuchali debat i wystąpień, ale aktywnie brali udział w dyskusjach, zadawali pytania i zderzali różne spojrzenia na współczesne wyzwania.

Program wydarzenia obejmował panele i debaty o edukacji, rodzinie, gospodarce, mediach, nowych technologiach oraz aktywności obywatelskiej. W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele życia publicznego, Kościoła, mediów i organizacji społecznych, w tym Prezydent RP Andrzej Duda, wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, szef Kancelarii Prezydenta RP Zbigniew Bogucki, Krzysztof Ziemiec, ks. Tomasz Kancelarczyk, Anna Malinowska, a także liczni młodzi liderzy, twórcy internetowi oraz przedstawiciele wspólnot i organizacji społecznych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję