Piękno baletu, taniec klasyczny i współczesny zaprezentowali uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej podczas koncertu w Teatrze Wielkim.
XIX Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella odbył się w Teatrze Wielkim w Łodzi, gromadząc kadrę pedagogiczną, rodziców i przyjaciół uczennic i uczniów szkoły. - To coroczna gala, będąca ukoronowaniem całorocznej pracy uczniów i pedagogów jednej z najważniejszych szkół baletowych w Polsce. Na scenie zaprezentują się dziś wszyscy uczniowie naszej szkoły, od klasy 1 do klasy 9 baletowej, prezentując pełen wachlarz swoich tanecznych umiejętności – mówili we wstępie do gali prowadzący koncert.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
W programie koncertu znalazły się choreografie w różnych technikach tanecznych, takich jak: taniec klasyczny, taniec współczesny, taniec ludowy i charakterystyczny oraz taniec dawny. Koncert Galowy to nie tylko święto tańca, ale także spotkanie z pasją, talentem i artystyczną dojrzałością młodych tancerzy. To również okazja do docenienia codziennej pracy, dyscypliny i determinacji, które prowadzą do mistrzostwa na scenie. Corocznie gala jest także podsumowaniem dziewięcioletniej nauki uczniów kończących szkołę. Pierwsza część wydarzenia poświęcona była klasyce. Widzowie zobaczyli fragmenty II aktu baletu Paquita, będącego jednym z najważniejszych dzieł repertuaru baletowego. W kolejnych częściach uczniowie zaprezentowali się zarówno w układach solowych, jak i zbiorowych. Szczególne miejsce w programie zajęły autorskie choreografie uczniów, które zdobyły uznanie jury Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego w Bytomiu.
W ostatnim czasie uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella po raz kolejny udowodnili, że taniec to ich żywioł, a sceniczne osiągnięcia są efektem talentu, pasji i ciężkiej pracy. Odnieśli sukcesy w prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach tanecznych, potwierdzając jej wyjątkową pozycję na mapie polskiej edukacji artystycznej.
Podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu Polskich Tańców Narodowych, który odbył się w dniach
13–16 maja w Koszęcinie, szkoła zdobyła najwyższe laury. Grand Prix festiwalu
przyznano choreografii „Daj buziaka” autorstwa Marii Kuśnierz-Skoniecznej, w
wykonaniu Adeli Michalak, Igora Niewiadomskiego, Zuzanny Panuś, Wojciecha
Wiśniewskiego, Olgi Nowak i Huberta Radkiewicza.