Reklama

Niedziela Małopolska

Studniówka SuperW

Niedziela małopolska 37/2015, str. 1

[ TEMATY ]

szlachetna paczka

Maria Fortuna-Sudor

Wolontariusze opowiadali, jak ich praca zmienia postawy i zachowania osób, którym pomagają

Wolontariusze opowiadali, jak ich praca zmienia postawy i zachowania osób, którym pomagają

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sto dni przed finałem XV edycji „Szlachetnej Paczki” w Krakowie na Rynku, podobnie jak w piętnastu innych miastach wojewódzkich, zorganizowano studniówkę przypominającą o ważnym dla nas wszystkich egzaminie dojrzałości do pomagania. W spotkaniu uczestniczyli wolontariusze, czyli SuperW dwóch projektów – „Szlachetnej Paczki” i „Akademii Przyszłości” oraz osoby wspierające działalność Stowarzyszenia „Wiosna”. – Jesteśmy romantycznymi pozytywistami, mamy ideały, nie godzimy się na świat, w którym ludzie wrogo na siebie patrzą, przeciwstawiamy się wykluczeniu – mówił do zgromadzonych na Rynku, stojąc na drabinie, ks. Jacek Stryczek – duszpasterz akademicki i prezes Stowarzyszenia Wiosna.

Przybyli z różnych stron Polski SuperW prezentowali efekty swej aktywności, w tym m.in. motywowanie do nauki uczniów, którzy dzięki udziałowi w projekcie „Akademia Przyszłości” odnajdują swe miejsce w szkole oraz dostrzegają sens rozwijania swych zdolności i talentów. – Od roku jestem wolontariuszką 9-letniego Pawła, który na pierwszych zajęciach powiedział mi, że nie umie czytać i źle się czuje w klasie – mówiła Ania i podkreślała, że po roku pracy chłopiec lepiej czyta, potrafi też nazwać swoje mocne strony i z dumą stwierdza, iż wspólnie z Anią tworzą super zespół.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Inni opowiadali, jak zmienia się życie rodzin, do których trafiają wolontariusze „Szlachetnej Paczki”. Przekonywali, że każdy może się zaangażować w ten cykliczny projekt. Odnosząc się do prezentowanych osiągnięć SuperW, ks. Jacek Stryczek podsumowywał: – Teraz wyobraźcie sobie Polskę i pracujących w niej ludzi mających ideały. My do tego zmierzamy. Chcemy, aby w naszym kraju było jak najwięcej bohaterów, którzy chcą uratować innych. Wyobraźcie sobie, że cała Polska jest zamieszkana przez takich ludzi jak SuperW!

Organizatorzy spotkania zachęcali mieszkańców Krakowa oraz turystów do zaangażowania w projekty. – Zostań SuperW! – nawoływali, powiewając flagami i plakatami. Następnie zaprosili wszystkich do wspólnego poloneza, którego odtańczono na krakowskim Rynku. Do udziału w tańcu spontanicznie włączyło się wiele osób, inni obserwowali i fotografowali tańczących.

Z danych udostępnionych przez Stowarzyszenie wynika, że tylko w 2014 r. „Szlachetna Paczka” pomogła 19 580 rodzinom żyjącym w biedzie, a „Akademia Przyszłości” – 1800 dzieciom, które wychowują się w trudnych warunkach. Zeszłoroczna edycja „Paczki” zjednoczyła ponad milion osób – otrzebujących, wolontariuszy, darczyńców, przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, co stanowi ponad 2,5 proc. Polaków. Trwa nabór wolontariuszy do projektów. SuperW połączyli siły, by wspólnie walczyć o świat, w którym nie ma miejsca na biedę. Zainteresowanych odsyłamy na stronę: www.superw.pl.

Czytelników zachęcamy do lektury przygotowanych na nadchodzący tydzień artykułów, wierząc, że i one będą miały pozytywny wpływ na nasze zachowania i postawy.

2015-09-10 09:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pomaganie jest na topie

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 50/2014, str. 6

[ TEMATY ]

pomoc

szlachetna paczka

Katarzyna Jaskólka

Robimy coś dobrego i to nas cieszy – Szkolne Koło Caritas z zie lonogórskiego Lotnika

Robimy coś dobrego i to nas cieszy – Szkolne Koło Caritas z zie lonogórskiego Lotnika
Czas przedświąteczny nastraja do pomocy bliźniemu i wiele osób chętniej niż zwykle dzieli się z potrzebującymi bądź w inny sposób wyciąga do nich rękę. Pomoc przybiera różne formy i wcale nie musi się kończyć na wrzuceniu gotówki do puszki.
CZYTAJ DALEJ

Startują. Kanał Zero wkracza do telewizji

2026-05-19 14:07

YT/Screen

Już w środę, 20 maja, nadawanie rozpoczyna telewizja Kanał Zero. Nowy projekt Krzysztofa Stanowskiego na starcie zyska ogromny zasięg techniczny, docierając do ponad 16,5 miliona potencjalnych widzów w całej Polsce. Stacja rewolucjonizuje dostęp do swoich treści – na milionach pilotów będzie dostępna pod symbolicznym numerem „0”.

Wywodzący się z internetu projekt medialny Krzysztofa Stanowskiego wykonuje kolejny, milowy krok w swoim rozwoju. Po sukcesie platformy YouTube oraz uruchomieniu portalu informacyjnego, Kanał Zero staje się pełnoprawną stacją telewizyjną. Nadawanie rusza w środę rano, a strategicznym partnerem brokerskim projektu został Polsat.
CZYTAJ DALEJ

Norwegia: katolicka kaplica w miejscu męczeństwa św. Olafa

2026-05-21 15:15

[ TEMATY ]

Norwegia

Vatican Media

W Norwegii ponownie oddano do użytku wiernych katolicką kaplicę na wzgórzu Stiklestad. Znajduje się ona na miejscu męczeńskiej śmierci św. Olafa. Świątynię ufundowała w 1930 r. norweska pisarka, konwertytka i noblistka Sigrid Undset. Ta kaplica to duchowe serce Norwegii – podkreślił bp Erik Varden.

Ponowne otwarcie kaplicy i konsekracja nowego ołtarza odbyły się 20 maja, w 144. rocznicę urodzin Sigrin Undset. Uroczystościom przewodniczył bp Erik Varden, ordynariusz diecezji Trondheim. W homilii podkreślił, że Stiklestad to duchowe serce Norwegii - relacjonuje Vatican News.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję