Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Misjonarz miłosierdzia

Niedziela zamojsko-lubaczowska 9/2016, str. 3

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

Joanna Ferens

Ks. Andrzej Wąsek - misjonarz miłosierdzia

Ks. Andrzej Wąsek - misjonarz miłosierdzia

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przeżywany w Kościele powszechnym Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia jest wyjątkowym czasem dla każdego chrześcijanina. Czas ten ma nas zachęcić do spotkania z Bożym Miłosierdziem. Pomocą w tym służyć nam będą misjonarze miłosierdzia, których w Środę Popielcową podczas uroczystości w Bazylice Świętego Piotra posłał i pobłogosławił Papież Franciszek. Wśród misjonarzy miłosierdzia jest kapłan naszej diecezji, ks. Andrzej Wąsek, pełniący posługę wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Obszy.

Ks. Andrzej urodził się 22 listopada 1984 r. w Biłgoraju, pochodzi z parafii pw. św. Jana Nepomucena we Frampolu. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca 2011 r. Posługę kapłańską rozpoczął w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Józefowie, gdzie dał się poznać jako dobry duszpasterz młodzieży, ewangelizator zaangażowany w organizację Exodusu Młodych.

Jako misjonarz miłosierdzia ks. Andrzej, posłany przez Ojca Świętego, ma być „żywym znakiem tego, że Bóg Ojciec przygarnia tych, którzy starają się o Jego przebaczenie”. Papież Franciszek wskazał, że szczególnym zadaniem misjonarzy jest głoszenie miłosierdzia Bożego podczas wielkopostnych rekolekcji, kazań i katechez. Istotnym elementem ich służby ma być także posługa w konfesjonale. Na mocy przywileju papieża misjonarze mają prawo do rozgrzeszania m.in. grzechu profanacji Najświętszego Sakramentu, schizmy, apostazji czy herezji, a także grzechu naruszenia tajemnicy spowiedzi.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-02-25 09:59

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bramy Miłosierdzia w diecezji legnickiej zamknięte

[ TEMATY ]

Rok Miłosierdzia

Ks. Waldemar Wesołowski

Legnica - Katedra
CZYTAJ DALEJ

Pożar dwóch bloków mieszkalnych w Ząbkach

2025-07-03 22:24

PAP

W czwartek o godzinie 19.27 wpłynęło do straży pożarnej zgłoszenie o pożarze poddasza i czwartej kondygnacji w 4-kondygnacyjnym bloku mieszkalnym w Ząbkach - poinformował PAP rzecznik PSP Karol Kierzkowski. Policja poinformowała natomiast w mediach społecznościowych, że zabezpiecza teren objęty pożarem.

Jak poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej, w czwartek o godzinie 19.27 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza i czwartej kondygnacji w 4-kondygnacyjnym bloku mieszkalnym w miejscowości Ząbki w powiecie wołomińskim. Pożar objął poddasza dwóch połączonych ze sobą bloków o wymiarach 80 na 20 m.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent RP o wizycie w Watykanie oraz sytuacji w kraju

2025-07-04 07:59

[ TEMATY ]

wywiad

Watykan

Prezydent Andrzej Duda

kraj

PAP/Albert Zawada

– Dla mnie jest to duże wzruszenie, przede wszystkim jako dla człowieka wierzącego. Spotkać się z Ojcem Świętym, zwłaszcza w tej sytuacji, gdy otrzymałem zaproszenie – powiedział Prezydent RP w rozmowie dla wPolsce24, odbywającej się w trakcie wizyty w Watykanie.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że audiencja u Papieża Leona XIV była specyficzna z uwagi na zbliżający się koniec prezydentury. – Z jednej strony witałem – de facto jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – nowego Ojca Świętego, w którego inauguracji również uczestniczyłem, […], ale po drugie to była ważna rozmowa o Polsce. Rozmowa o sytuacji w naszym kraju, na Ukrainie, o mojej ocenie sytuacji wojennej, ale przede wszystkim zaproszenie Ojca Świętego do Polski – przekazał.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję