Reklama

Rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Trzymaj się, chłopie

Pisząc to, jeszcze nie wiemy, czy Ryszard Petru ostanie się w poważnej polityce. Być może już nie. Nie, nie wyjeżdża na Maderę ani świętować „sześciu kruli” (nie wiemy, przez jakie „u” wtedy mówił), nie zagięli też na niego parolu pisowscy siepacze, bo po tym, jak doszedł do wniosku, że jest inwigilowany, ma oczy dookoła głowy. Niestety, na Petru rzuciły się dziewczyny z jego ugrupowania i chcą go wymienić na lepszy model. Obudziły się w nas uczucia męskiej solidarności, choć może narazimy się naszej Naczelnej. Chłopie, nie daj się!

Pochyłe drzewo

Na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą. Co prawda, Donald Tusk nie koza, ale korzystając z okazji, postanowił sobie poskakać po Grzegorzu Schetynie. Zrobił to po swojemu i odezwał się na Twitterze. Było coś o PiS i o Kremlu, ale tak naprawdę chciał powiedzieć: Grzesiek, uważaj – wracam. Żal tego Schetyny, bo w sytuacji, gdy rządzi PiS, to nawet do Ułan Bator nie pojedzie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Niespełniona nadzieja

Straszny los spotkał też Mateusza Kijowskiego. Chłop razem z rodziną po prostu klepie biedę i przymiera głodem. Od siebie dodamy, żeby podkreślić jeszcze bardziej dramat byłej nadziei totalnej opozycji, że chodzi w pocerowanych skarpetkach i związanych sznurkiem butach. Z czasów świetności został mu tylko kucyk.

Kompetentny sąd

Trybunał Sprawiedliwości zakazał wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Swoją decyzję oparł na zdjęciach satelitarnych, a gdzieś słyszeliśmy, że w roli wysłanników wystąpili filmowiec, socjolog i ktoś tam jeszcze. Boimy się, że jak w Luksemburgu zajmą się smogiem, to zakażą nam oddychania.

2017-11-29 09:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Janowicz: projekt „Tak dla religii i etyki w szkole” to wyraz demokracji

Przewodniczący Stowarzyszenia Katechetów Świeckich Piotr Janowicz podczas pierwszego czytania projektu ustawy „Tak dla religii i etyki w szkole” ocenił, że jest on wyrazem demokracji i wpływu obywateli na ważne dla społeczeństwa decyzje. Projekt zakłada m.in. przywrócenie w szkołach dwóch godzin lekcji religii lub etyki tygodniowo.

Przewodniczący Stowarzyszenia Katechetów Świeckich Piotr Janowicz przedstawił w piątek w Sejmie projekt o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz ustawy – Prawo oświatowe, czyli tzw. projekt „Tak dla religii i etyki w szkole”. Zakłada on przywrócenie dwóch lekcji etyki lub religii tygodniowo. Ocena z tych przedmiotów będzie umieszczana na świadectwie szkolnym, uwzględniana przy promocji do następnej klasy i wliczana do średniej ocen.
CZYTAJ DALEJ

Sejm zajmie się obywatelskim projektem ustawy o dwóch obowiązkowych godzinach religii lub etyki

2025-09-26 07:33

[ TEMATY ]

katecheza

religia w szkołach

Adobe Stock

W piątek posłowie zajmą się obywatelskim projektem ustawy o dwóch obowiązkowych godzinach religii lub etyki. Zakłada on także, że ocena z nich będzie umieszczana na świadectwie szkolnym, uwzględniana przy promocji do następnej klasy i wliczana do średniej ocen.

W Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz ustawy – Prawo oświatowe, czyli tzw. projektu „Tak dla religii i etyki w szkole”.
CZYTAJ DALEJ

Francja: nowoczesny kościół wyróżniony przez ministerstwo kultury

2025-09-26 20:27

[ TEMATY ]

Kościół

Francja

nowoczesność

wikipedia/Vpe

Kościół pw. Ducha Świętego w Montpellier

Kościół pw. Ducha Świętego w Montpellier

Kościół pw. Ducha Świętego w Montpellier został uhonorowany przez francuskie ministerstwo kultury oznakowaniem „Wyróżniająca Się Architektura Współczesna”. Poświadczająca to tablica pamiątkowa została odsłonięta dziś wieczorem w obecności miejscowego arcybiskupa Norberta Turiniego i architekta-wizjonera Marcela Pigeire’a, który za swój projekt sprzed pół wieku nie wziął honorarium.

Świątynia w dzielnicy Cévennes w Montpellier powstała w 1965 roku, gdy kończący się Sobór Watykański II chciał zbliżyć wiernych do ołtarza. 35-letni wówczas Pigeire stworzył kościół mogący pomieścić 700 wiernych, na planie centralnym, pełen światła. Wyróżnia się on trójkątnymi fasadami, symbolizującymi Trójcę Świętą, podobnie jak trzy kolumny podtrzymujące strop na wysokości 17 metrów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję