Reklama

Wiadomości z Podlasia

Niedziela podlaska 17/2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniach 8-10 kwietnia bp Antoni Dydycz dokonał wizytacji kanonicznej w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sadownem. Proboszczem parafii powstałej w 1524 r., liczącej ok. 6,5 tys. wiernych, jest od 1982 r. ks. kan. Marian Aleksander Zbieć. Funkcję wikariuszy i prefektów szkół pełnią: ks. Antoni Gaładyk, ks. Robert Krasowski i ks. Mariusz Laskowski.

12 kwietnia bp Antoni Dydycz uczestniczył w Ostrowie Wielkopolskim w uroczystości pierwszej profesji (śluby czasowe) s. Marii Consolaty od Krzyża Chrystusa Zmartwychwstałego (Lucyny Winnickiej) z zakonu klarysek kapucynek. Śluby zakonne zostały połączone z inauguracją Roku św. Klary w 750. rocznicę jej śmierci.

W dniach 11-13 kwietnia w parafii pw. Świętych Cyryla i Metodego w Hajnówce odbywały się rekolekcje wielkopostne. Ćwiczeniom duchowym przewodniczył bp Józef Zawitkowski - biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Podczas nauk rekolekcyjnych Ksiądz Biskup w piątek 11 kwietnia poprowadził Drogę Krzyżową ulicami miasta, w której wzięło udział bardzo wielu mieszkańców Hajnówki z obu parafii katolickich.

13 kwietnia bp Antoni Dydycz przewodniczył w kościele parafialnym w Czartejewie uroczystej Mszy św. z kazaniem i dokonał pobłogosławienia trzech nowych dzwonów noszących imiona: Maria, Józef i Antoni. Dzwony i dzwonnica zostały ufundowane przez parafian.

13 kwietnia w Niedzielę Palmową w Ciechanowcu odbyło się zakończenie VI regionalnego Konkursu na Wykonanie Palmy Wielkanocnej zorganizowanego przez Muzeum Rolnictwa im ks. Krzysztofa Kluka i parafię pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu pod patronatem bp. Antoniego Dydycza. W konkursie wzięło udział 310 palm wykonanych przez uczniów ze szkół, pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach i osoby indywidualne - dorosłych i dzieci. Komisja przy ocenie palm brała pod uwagę pomysły artystyczne, inwencję twórczą, zgodność wykonania z lokalną tradycją oraz ogólny wygląd i efektywność kompozycji. Jury nagrodziło i wyróżniło 171 palm konkursowych. Palmy były niesione w uroczystej procesji pod przewodnictwem bp. Antoniego Dydycza, który również odprawił Mszę św. i wygłosił okolicznościowe kazanie. Podczas uroczystości Edward Godlewski z okazji 100-lecia urodzin został odznaczony Brązowym Medalem Zasługi Diecezji Drohiczyńskiej.

W dniach 14-16 kwietnia bp Antoni Dydycz przewodniczył parafialnym rekolekcjom wielkopostnym w kościele ojców Kapucynów na Poczekajce w Lublinie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Suchodolski: Młodych, którzy chcą iść razem z Jezusem we wspólnocie Kościoła, jest ciągle wiele

2025-09-19 16:13

[ TEMATY ]

młodzież

bp Grzegorz Suchodolski

BP KEP

W piątek 19 września br., w Sekretariacie KEP w Warszawie, odbyło się spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży, koordynatorów diecezjalnych Światowych Dni Młodzieży oraz członków Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkaniu przewodniczył bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Bp Suchodolski podkreślił, że spotkanie było podzielone na dwie części. Dodał zarazem, że „po wakacjach takie spotkania mają przede wszystkim sens integracyjny, bowiem w wielu diecezjach wymienili się księża pełniący tę funkcję”.
CZYTAJ DALEJ

Belgia: wkrótce „Różaniec na granicach” – modlitwa zainspirowana polskim przykładem

2025-09-19 09:34

[ TEMATY ]

różaniec

Różaniec na granicach

Vatican Media

„Do Jezusa przez Maryję, w intencji Belgii i całego świata” – to hasło modlitwy różańcowej, która 4 października zjednoczy Belgów w całym kraju. Belgijski „Różaniec na granicach” to oddolna inicjatywa świeckich, zainspirowana przykładem z Polski, która od początku zyskała aprobatę biskupów.

Inicjatywa modlitewna, która 4 października zjednoczy Belgów w całym kraju, organizowana jest od 2018 r. Świeccy katolicy w Belgii zainspirowali się wówczas „Różańcem do granic” zorganizowanym w Polsce w 2017 r. – w setną rocznicę objawień fatimskich – i zachętą papieża Franciszka, by w modlitwie wychodzić poza utarte schematy.
CZYTAJ DALEJ

Bp Suchodolski: Młodych, którzy chcą iść razem z Jezusem we wspólnocie Kościoła, jest ciągle wiele

2025-09-19 16:13

[ TEMATY ]

młodzież

bp Grzegorz Suchodolski

BP KEP

W piątek 19 września br., w Sekretariacie KEP w Warszawie, odbyło się spotkanie diecezjalnych duszpasterzy młodzieży, koordynatorów diecezjalnych Światowych Dni Młodzieży oraz członków Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkaniu przewodniczył bp Grzegorz Suchodolski, przewodniczący Rady KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.

Bp Suchodolski podkreślił, że spotkanie było podzielone na dwie części. Dodał zarazem, że „po wakacjach takie spotkania mają przede wszystkim sens integracyjny, bowiem w wielu diecezjach wymienili się księża pełniący tę funkcję”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję