Mięso nadziewamy, obwiązujemy kawałkiem bawełnianej nitki lub spinamy wykałaczkami, i już mamy smaczne, efektowne roladki. Aby zachwyciły one nie tylko formą, warto pomyśleć o ciekawym nadzieniu, ale można też wykorzystać to, co mamy akurat w lodówce. Jako nadzienie możemy wykorzystać warzywa, np. szpinak, zielony groszek, brokuły, papryki, suszone pomidory, a także orzechy, owoce, np. jabłka, śliwki, czy rodzynki, daktyle, sery – żółty lub pleśniowy, grzyby – świeże albo suszone. W tej kwestii możemy dać upust naszej wyobraźni i połączyć ze sobą wiele składników. Należy jednak pamiętać o jednym: nadzienie powinno być spójne, nie może wypaść z rolady podczas smażenia czy pieczenia.
Roladki sprawdzają się i jako danie obiadowe, i na kanapki.
Grillowanie jest dziś wspaniałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny i przyjaciół. W przyjemnej atmosferze towarzyskich spotkań można przygotowywać różne potrawy. Posiłek przyrządzony na grillu wcale nie musi być jednorodny. Poprosiliśmy naszego redaktora ks. Pawła Rozpiątkowskiego, który latem przyjmuje gości w ogrodzie, by podzielił się z naszymi Czytelnikami swoimi ulubionymi i sprawdzonymi przepisami na dania z grilla.
filety z kurczaka, bagietka, oliwa z oliwek, kilka kropel oleju sezamowego
Nowennę do św. Michała Archanioła rozpoczyna się 20 września i odmawia przez kolejne 9 dni aż do święta świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (29 września).
Papież Leon XIV, na zakończenie audiencji generalnej, ogłosił, że 11 października odbędzie się różańcowa modlitwa na Placu św. Piotra w intencji pokoju na świecie. Papież kontynuuje tradycję zapoczątkowaną przez swoich poprzedników, którzy w trudnych momentach historii ludzkości wzywali do gorliwego odmawiania różańca, powierzając Maryi cierpienia świata, wołając – jak Jan Paweł II – “Nigdy więcej wojny!”
Podziel się cytatem Zamknij X
Leon XIV: Pod macierzyński płaszcz Maryi
Wezwał także wszystkich posługujących w Watykanie, aby codziennie w nadchodzącym miesiącu gromadzili się na Różańcu w Bazylice św. piotra, a 11 października o godz. 19:00 na Placu św. Piotra odbędzie się wspólne błaganie o pokój z udziałem licznych wiernych.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.