Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Kapłan blisko ludzi

Arcybiskup Andrzej Dzięga mianował nowego rektora Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 34/2022, str. II

[ TEMATY ]

seminarium duchowne

Archiwum prywatne

Ks. dr Zbigniew Woźniak

Ks. dr Zbigniew Woźniak

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ksiądz rektor wyznał: „Pragnę zachować pierwotną gorliwość i młodzieńczy entuzjazm, jaki towarzyszył mi, gdy przed ponad 40 laty podjąłem decyzję o pójściu drogą powołania kapłańskiego, a zarazem chciałbym dzielić się z alumnami wieloletnim doświadczeniem, by łatwiej było im zaprzyjaźnić się z Chrystusem i stać się duchowymi przewodnikami dla ludzi naszych czasów. Najważniejszym zadaniem dla współczesnego kapłana jest być blisko ludzi, z którymi tworzy wspólnotę, bo tylko z tą wspólnotą może się zbawić”. Wspomnijmy: Ksiądz kan. dr Zbigniew Woźniak, magister muzykologii i doktor sztuki w dziedzinie dyrygentury chóralnej, urodził się 10 marca 1961 r. w Osobnicy na terenie dzisiejszej diecezji rzeszowskiej. Od 1991 r. jest wykładowcą muzyki oraz dyrygentem chóru alumnów w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. W latach 2009-15 był adiunktem na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Od 2015 r. do dziś jest adiunktem na Wydziale Edukacji Muzycznej w Akademii Sztuki w Szczecinie. W maju 2003 r. założył i prowadzi nadal nauczycielski chór żeński Primo Vere¸ z którym koncertuje głównie w Szczecinie i regionie. W latach 2015-22 był proboszczem parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Szczecinie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-08-16 12:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włocławek: uroczystości 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego

[ TEMATY ]

seminarium

seminarium duchowne

diecezja.wloclawek.pl

Msza św. pod przewodnictwem abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce i uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego, to główne punkty obchodów jubileuszu 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego, jakie odbyły się 12 października we Włocławku. Wszystkich powitał biskup włocławski Wiesław Mering. Na jubileusz specjalne błogosławieństwo przekazał papież Franciszek.

„Dziękując Bogu Wszechmogącemu za 450 lat istnienia i posługi Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku za opiekę i dary Ducha Świętego, którymi wspiera pokolenia Moderatorów, Profesorów i powołanych do kapłaństwa Seminarzystów, zawierzam Bożej Opatrzności teraźniejszość i przyszłość Seminarium oraz Wszystkich, którzy go stanowią, i z serca udzielam Apostolskiego Błogosławieństwa” – napisał Ojciec Święty. Papieskie błogosławieństwo, na zakończenie Mszy św. w katedrze włocławskiej, na ręce biskupa włocławskiego Wiesława Meringa i rektora uczelni ks. prał. Jacka Szymańskiego przekazał abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.
CZYTAJ DALEJ

W piątek polska premiera filmu „Najświętsze Serce”

2026-02-18 11:13

[ TEMATY ]

film

Najświętsze Serce

polska premiera

historia objawień

Materiały promocyjne filmu Najświętsze Serce

Film Najświętsze Serce (Sacré Coeur)

Film Najświętsze Serce (Sacré Coeur)

W piątek do polskich kin trafi fabularyzowany dokument „Najświętsze serce” o historii objawień Najświętszego Serca Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque, do których doszło w latach 1673–1675 w klasztorze w Paray-le-Monial w Burgundii. We Francji w dwa miesiące od premiery film obejrzało pół miliona widzów.

92-minutowy dokument w reżyserii Stevena i Sabriny Gunnell opowiada historię objawień Pana Jezusa, których w latach 1673–1675 w klasztorze w Paray-le-Monial w Burgundii (Francja) doświadczyła wizytka św. Małgorzata Maria Alacoque, oraz o ich znaczeniu dla współczesnego świata.
CZYTAJ DALEJ

Wielkopostne stacje modlitwy

2026-02-18 12:31

[ TEMATY ]

Częstochowa

Wielki Post

kościoły stacyjne

Karol Porwich/Niedziela

Pielgrzymki mogą być różne. Nie trzeba wyruszać bardzo daleko, liczy się postawa serca.

W tym duchu po raz kolejny zapraszamy do udziału w wielkopostnej modlitwie w kościołach stacyjnych Częstochowy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję