Reklama

Niedziela Lubelska

Dzieci Maryi

Dziękujemy Prymasowi Tysiąclecia za to, że prowadził nas do Boga przez Maryję – powiedział abp Stanisław Budzik.

2023-09-12 14:08

Niedziela lubelska 38/2023, str. I

[ TEMATY ]

Chełm

Tadeusz Boniecki

Wrześniowym uroczystościom przewodniczył bp Jan Sobiło

Wrześniowym uroczystościom przewodniczył bp Jan Sobiło

W sanktuarium Matki Bożej Chełmskiej 7 i 8 września odbyły się uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Przewodniczył im bp Jan Sobiło z diecezji charkowsko-zaporoskiej w Ukrainie. Podczas uroczystej Liturgii do bazyliki na Górze Chełmskiej wprowadzono relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, który jako biskup lubelski ukoronował łaskami słynący obraz.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 38/2023 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

25 lat Kapituły Chełmskiej

[ TEMATY ]

Chełm

Tadeusz Boniecki

W święto Katedry Świętego Piotra, 22 lutego, w bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Górze Chełmskiej odbyły się uroczystości odpustowe. Wieczornej Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Budzik. Byli też obecni księża kanonicy gremialni i honorowi z Kapituły Chełmskiej, która została utworzona 25 lat temu.

CZYTAJ DALEJ

Bernardyn. Mistyk. Poeta

Niedziela warszawska 39/2020, str. V

[ TEMATY ]

bł. Władysław z Gielniowa

Wojciech Bobrowski

Pomnik bł. Władysława z Gielniowa

Pomnik bł. Władysława z Gielniowa

„Nie sposób zrozumieć Warszawy bez bł. Władysława z Gielniowa” – powiedział Jan Paweł II w roku 400-lecia stołeczności miasta. Kim był człowiek, któremu taką cześć okazał Papież Polak?

Kiedy kilka miesięcy temu cały świat zadrżał z lęku przed nieznanym wirusem, bernardyni z parafii św. Bonifacego z Tarasu na Mokotowie wystawili obraz modlącego się bł. Władysława. A wierni, jak przed wiekami, odmawiali litanię zawierającą wezwanie: „Bł. Władysławie, ochrono w czasie morowej zarazy, módl się za nami”.

CZYTAJ DALEJ

Ślęża - Miejsce spotkania z Bogiem

2023-09-25 17:07

Jakub Nóżka

Ks. Ryszard Staszak na Górze Ślęży

Ks. Ryszard Staszak na Górze Ślęży

Sezon wakacyjny za nami. W tym czasie wielu pielgrzymów i turystów odwiedziło Górę Ślężę oraz odbudowany przed kilkoma laty kościół Nawiedzenia NMP. Kościołem opiekuje się ks. Ryszard Staszak, proboszcz z Sulistrowic, który opowiada o tym niezwykłym miejscu, gdzie minionej soboty po raz 7. spotkała się młodzież Archidiecezji Wrocławskiej

- Moją wielką radością jest fakt, że tak wielu młodych odpowiedziało na nasze zaproszenie i odwiedziło Górę Ślężę i nasz piękny kościół. Te spotkania zainicjowane przez księdza Arcybiskupa Józefa Kupny, ma swoją renomę i nie wyobrażam sobie, aby w następnych latach takie spotkania się nie odbywały – mówi ks. Ryszard Staszak, zaznaczając, że taka idea towarzyszyła od samego początku, aby to miejsce było pomocą w spotkaniu ludzi młodych z Panem Bogiem. – Tu byśmy mogli zacytować naszego księdza Arcybiskupa, który powiedział, że tu na górze jesteśmy bliżej Boga – zaznacza kapłan.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję