Reklama

Niedziela plus

Poznań

Przesłanie o miłości

Via Crucis: Misterium Krzyża, obchodzące już swoje ćwierćwiecze, przyciągnęło wielu mieszkańców miasta oraz turystów.

Niedziela Plus 40/2023, str. VII

[ TEMATY ]

Poznań

Piotr Stanisławski

Dla wielu był to moment zadumy i doświadczenia duchowego

Dla wielu był to moment zadumy i doświadczenia duchowego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Opuszczając Cytadelę 16 września, widzowie nieśli ze sobą nie tylko wrażenia artystyczne, ale przede wszystkim przesłanie o miłości, poświęceniu i nadziei. Dla wielu był to moment zadumy, refleksji oraz głębokiego doświadczenia duchowego. Na tym uroczystym wydarzeniu pojawił się także niezwykle ważny gość – biskup pomocniczy senior archidiecezji poznańskiej Zdzisław Fortuniak.

To spotkanie stało się okazją do wspomnienia i upamiętnienia życia i twórczości reżysera Artura Piotrowskiego, a także podkreślenia kontynuacji jego niezwykłego dziedzictwa. Biskup Fortuniak wygłosił poruszające słowa na temat Artura Piotrowskiego; przypomniał o jego wkładzie w sztukę i kulturę, zaznaczył, że reżyser pozostawił w nich niezatarte ślady i dziś także inspiruje wielu artystów i twórców.

Na zakończenie uroczystości bp Fortuniak udzielił błogosławieństwa wszystkim zebranym na Misterium Krzyża. Wyraził też nadzieję na kontynuację dziedzictwa Artura Piotrowskiego i rozwijanie sztuki jako źródła inspiracji i jedności dla społeczeństwa.

Oprac. Fundacja „Pro Posnania”

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-09-26 14:22

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznań: winda ze wsparciem papieża Franciszka już gotowa

[ TEMATY ]

Poznań

Franciszek

Thomas_C_Rosenthal/pixabay

Zakończono prace przy budowie windy dla niepełnosprawnych dzieci w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum „Zawsze Razem” na poznańskim Piątkowie. Pieniądze na ten cel przekazali m.in. papież Franciszek i archidiecezja poznańska. Winda zostanie uruchomiona na początku 2016 r.

W placówce uczy się 37 uczniów z niepełnosprawnością ruchową i o różnym stopniu upośledzenia intelektualnego, z Poznania i z okolicznych gmin. Większość z nich porusza się na wózkach inwalidzkich, które kilka razy dziennie, po wąskich schodach, wnosili dotąd na piętro trzej panowie, pracownicy placówki. Była to konieczność, ponieważ na wyższej kondygnacji znajdują się sale lekcyjne.
CZYTAJ DALEJ

Tatrzański PN idzie w zaparte i podtrzymuje mandaty za rozświetlenie krzyża na Giewoncie

2025-04-12 20:01

[ TEMATY ]

Giewont

mandaty

Agata Kowalska

Po nałożeniu mandatów na dwie osoby, które w 20. rocznicę śmierci Jana Pawła II rozświetliły krzyż na Giewoncie, na Tatrzański Park Narodowy spadła fala internetowego oburzenia i krytyki. Dyrektor TPN Szymon Ziobrowski podkreśla jednak, że ochrona przyrody musi pozostać priorytetem i zapowiada wzmocnienie nocnych patroli na szlakach.

"Nie planujemy zmian w regulaminie w odpowiedzi na presję medialną czy emocjonalne komentarze. Przepisy, które obowiązują na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN), służą ochronie przyrody i zapewnieniu bezpieczeństwa osób przebywających w górach. Przeciwnie – planujemy zwiększenie nocnego nadzoru, zwłaszcza w okresach, w których dochodziło w przeszłości do łamania przepisów. Zdajemy sobie sprawę z emocji, jakie towarzyszą sprawie, jednak naszym obowiązkiem jest konsekwentne przestrzeganie zasad, które chronią Tatry – miejsce ukochane także przez Jana Pawła II" - powiedział PAP dyrektor Ziobrowski.
CZYTAJ DALEJ

Kanonizacja "patrona internetu" i nietypowe wydarzenie w Warszawie

2025-04-14 16:07

[ TEMATY ]

Warszawa

młodzież

bł. Carlo Acutis

patron internetu

Agata Kowalska

Carlo Acutis

Carlo Acutis

Młodzi z Warszawy będą świętować zapowiadaną na 27 kwietnia kanonizację "patrona internetu" nietypowym wydarzeniem - „HOTSPOT - Wiara w zasięgu” w parafii św. Barnaby Apostoła połączy koncert uwielbienia, sztukę i autentyczne rozmowy w duchu bł. Carlo Acutisa. - Można przyjść takim, jakim się jest - niezależnie od tego, gdzie się teraz jest w życiu. Carlo pokazuje, że Bóg jest zawsze blisko. On był jednym z nas - mówi Julia Dąbrowska parafialnej wspólnoty młodzieży.

Już w niedzielę 27 kwietnia w parafii św. Barnaby Apostoła w Warszawie odbędzie się wyjątkowy wieczór dla młodych - HOTSPOT - Wiara w zasięgu. Wydarzenie jest odpowiedzią na jedno z najważniejszych wydarzeń w Kościele ostatnich lat - kanonizację bł. Carlo Acutisa, nastolatka, który pokazał światu, że świętość jest możliwa także dziś: w dżinsach, z plecakiem i smartfonem w dłoni.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję