Oprócz festynu i koncertu podopieczni Fundacji mieli okazję pielgrzymować Szlakiem Papieskim tamtejszych ziem, odwiedzając m.in. Rajgród, Studzieniczną, Augustów, Giby, Sejny oraz Pokamedulski Klasztor w Wigrach, gdzie podczas uroczystej Mszy z udziałem władz Ełku i okolic zakończyli swój obóz.
Podopieczni Fundacji wyrażali wdzięczność mieszkańcom za ich gościnność, organizując różne atrakcje dla dużych, jak i małych. Było więc malowanie dzieciom twarzy, zaplatanie warkoczy, robienie baniek mydlanych, chodzenie po linie.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
– Zorganizowanie tego festynu było dla nas wyzwaniem. Ale bardzo cieszymy się, że wszystko się udało. Chcieliśmy w ten sposób podziękować władzom miasta, ale również wszystkim mieszkańcom Ełku za ich gościnność – mówi Paweł Żulewski, stypendysta Fundacji i organizator festynu.
W niedzielę wieczorem ełcki amfiteatr wypełniony był po brzegi. Na scenie ponownie pojawili się stypendyści, którzy tym razem zaprezentowali swoje talenty muzyczno-wokalne. Koncert, podczas którego młodzi ludzie muzyką wielbili Boga, dziękując mu za błogosławiony czas obozu, cieszył się dużym zainteresowaniem. Obecny był m.in. biskup ełcki Jerzy Mazur i prezydenta miasta Tomasz Andrukiewicz.
Reklama
Bp Mazur zwrócił uwagę na wartość jaką jest wspólnota, którą tworzą stypendyści Fundacji. – Gdzie śpiew słychać, tam dobrzy ludzie mieszkają, a tu teraz mieszkacie wy – mówił do stypendystów ordynariusz ełcki. Kilka ciepłych słów w stronę stypendystów skierował również prezydent Ełku, który podziękował im za ich obecność i wyraził nadzieję na ponowne spotkanie.
Inicjatywa utworzenia zespołu stypendystów zrodziła się w 2013 roku. Przez dwa lata formował się skład zespołu i jego forma. Teraz koncert stanowi już niemal nieodłączny element fundacyjnych obozów. – Koncert jest owocem całorocznej pracy zespołu. Szkolimy się pod okiem Huberta Kowalskiego - krakowskiego muzyka, kompozytora i dyrygenta – mówi Michał Przybysz, organizator koncertu i solista zespołu.
Zespół można będzie usłyszeć już 21 lipca na rzeszowskim rynku podczas tegorocznego obozu dla gimnazjalistów i licealistów objętych programem stypendialnym Fundacji.
Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga blisko 2500 gimnazjalistów, licealistów i studentów. Idea jej istnienia opiera się na upamiętnieniu Pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz wyrównywaniu szans edukacyjnych zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin i małych miejscowości. Fundacja została powołana do istnienia przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku. Oprócz programu stypendialnego i formacyjnego co roku organizuje ogólnopolski Dzień Papieski, podczas którego zbierane są fundusze na stypendia.