Reklama

Głos z Torunia

W ślad za Maryją

Dzieci z diecezji toruńskiej zaskoczyły wszystkich swoją pomysłowością, tworząc różańce z kasztanów, jarzębiny, koralików, a nawet klocków Lego! Przez swoje zaangażowanie mogły odkryć znaczenie modlitwy, rozwijając swoje talenty i wyobraźnię.

Niedziela toruńska 45/2024, str. I

[ TEMATY ]

Toruń

Agata Pawluk

Podczas rozstrzygnięcia można było obejrzeć nadesłane prace

Podczas rozstrzygnięcia można było obejrzeć nadesłane prace

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Centrum Dialogu w Toruniu 27 października odbyło się rozstrzygnięcie Diecezjalnego Konkursu Różańcowego „Śladami Maryi”. Na konkurs wpłynęły 93 prace, m.in. z Bratiana, Brodnicy, Chełmży, Czarnowa, Działdowa, Grudziądza, Kończewic, Lubawy, Łubianki, Małk, Piątnicy, Torunia, Rybna, Unisławia.

– Celem konkursu było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie ich aktywności twórczej i pomysłowości. Podczas wyboru laureatów braliśmy pod uwagę przede wszystkim samodzielność i staranność – mówiła Agata Wantoch-Rekowska, współorganizator konkursu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. w kaplicy seminaryjnej, której przewodniczył ks. Mariusz Wojnowski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Toruńskiej. – Maryja nas prowadzi, ponieważ sama szła za Jezusem. My też chcemy po tych śladach iść, aby Go spotkać – mówił ks. Wojnowski.

Podczas spotkania organizatorzy konkursu dziękowali rodzicom. Dorośli podkreślili, że wydarzenia takie jak diecezjalny konkurs różańcowy są potrzebne. – Zależy nam, aby syn miał kontakt z wartościami, które nasza rodzina uznaje za fundament. – Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy spędzić więcej czasu razem, a to wzmacnia naszą rodzinę.

Mali artyści, uczestnicząc w konkursie, pogłębili także swoją relację z Maryją. – To moja druga mama, która zawsze mi pomaga. Dzięki Niej bardziej kocham Pana Jezusa – podzieliła się Julia. Ważną rolę podczas całego etapu konkursu odegrali katecheci. – Takie konkursy są bardzo potrzebne, ponieważ sprawiają, że pamięć o różańcu jest wciąż żywa. Uczniowie przez oryginalne konstruowanie różańców mogą nie tylko rozwijać swoją kreatywność i talenty plastyczne, ale także pielęgnować ufną i dziecięca miłość do Maryi – podkreślała Agata Kukawka, katechetka pracująca w Niepublicznej Językowej Szkole Podstawowej Butterfly. Organizatorami konkursu były Niepubliczne Katolickie Przedszkole Domek na Skale w Toruniu oraz Szkoła Podstawowa nr 32 w Toruniu. Patronat honorowy objął Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Toruńskiej.

2024-11-05 14:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Głos z Torunia” w drodze

Niedziela toruńska 40/2015, str. 7

[ TEMATY ]

Toruń

redakcja

Anna Głos

Pracownicy i czytelnicy „Głosu z Torunia” przed Centrum Jana Pawła II w Krakowie- -Łagiewnikach

Pracownicy
i czytelnicy
„Głosu z Torunia”
przed Centrum
Jana Pawła II
w Krakowie-
-Łagiewnikach

W ramach 19. pielgrzymki „Niedzieli” na Jasną Górę pracownicy i czytelnicy „Głosu z Torunia” udali się również do opactwa benedyktyńskiego w Tyńcu oraz sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach i mieszczącego się nieopodal Centrum Jana Pawła II. Pobyt w Tyńcu wraz z noclegiem w prastarych murach i Mszą św. z udziałem zakonników, modlitwa w Łagiewnikach, z których promienie Bożego Miłosierdzia rozchodzą się na cały świat, oraz ujrzenie płyty nagrobnej czy splamionej krwią sutanny św. Jana Pawła II wzbudziły głębokie emocje u pątników

Choroba spadła na mnie jak grom z jasnego nieba, kiedy w kategoriach ludzkich na nią nie zasłużyłam. Ta pielgrzymka stanowiła moje dziękczynienie za uzdrowienie i nie była przypadkiem. Można by powiedzieć, że od momentu choroby modlę się o wszystkie łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i kiedy w ostatnim dniu pielgrzymki byliśmy w krakowskim Centrum Jana Pawła II, wchodząc do Kaplicy Kapłańskiej, pochylając się nad płytą grobu, przeżyłam coś pięknego, niesamowitego, coś, co na zawsze pozostanie w moim sercu, przeżycie bezcenne. Św. Jan Paweł II wyprosił mi wszystko, co dotychczas otrzymałam – napełnienie ducha siłą i energią do życia. Otrzymałam dar od Stwórcy na nowe pomysły. Mówiąc o planie działania, narzuca się myśl chociażby o akcjach charytatywnych czy pracy społecznej. Miłowanie bliźniego jest najważniejszym przykazaniem, dlatego Pan Bóg zsyła nam łaski potrzebne do niesienia miłości drugiemu człowiekowi.
CZYTAJ DALEJ

Francja: premier skieruje ustawę o eutanazji do trybunału konstytucyjnego

2026-07-14 19:37

[ TEMATY ]

premier

Francja

eutanazja

Trybunał Konstytucyjny

skieruje ustawę

Adobe Stock

W przeddzień głosowania, które może oznaczać historyczny punkt zwrotny we francuskim prawie, premier Sébastien Lecornu zaskoczył wszystkich. We wtorek, 14 lipca, kancelaria premiera ogłosiła, że skieruje projekt ustawy ustanawiającej „prawo do wspomaganej śmierci” do Rady Konstytucyjnej, gdy tylko zostanie ona przyjęta przez parlament. Ostateczne głosowanie w Zgromadzeniu Narodowym zaplanowano na środę.

Decyzja ta nie uniemożliwi uchwalenia ustawy, jeśli deputowani ją zatwierdzą. Wstrzyma jednak jej promulgację do czasu, aż Rada Konstytucyjna - odpowiednik polskiego Trybunału Konstytucyjnego - orzeknie o jej zgodności z konstytucją. To kluczowy krok, który może doprowadzić do krytyki niektórych przepisów, jeśli Rada uzna je za naruszające fundamentalne zasady francuskiego prawa.
CZYTAJ DALEJ

Bez odpowiedzialności

2026-07-15 14:26

[ TEMATY ]

bez odpowiedzialności

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Samuel Pereira

- Jeżeli pan porówna moje decyzje do tych, które podejmowali politycy PiS, którzy przeczyli, że dochodziło do jakichkolwiek nieprawidłowości, do moich decyzji, które były bardzo twarde i bardzo szybkie, to sam może pan z tego wyciągnąć wnioski – z taką butą prezydent Warszawy odpowiedział dziś dziennikarzowi wPolsce24 na pytanie o oczekiwania jego własnej dymisji, jakie pojawiają się od początku afery ze Szpitalem Południowym. W tej dyscyplinie wiceprzewodniczący Koalicji Obywatelskiej ściga się z kolegą z partii, Marcinem Kierwińskim, który odpowiada za warszawskie struktury KO, ale też nie ma sobie nic do zarzucenia.

Dzisiejsza konferencja prasowa włodarza stolicy to było wybitne przedstawienie. Ogłaszając nowe wiceprezydent stolicy, Magdalenę Młochowską i Izabelę Marcewicz-Jendrysik, Rafał Trzaskowski w kuriozalny sposób odniósł się do odwołania ich poprzedniczek, które niczym kozły ofiarne wcześniej poświęcił na politycznym ołtarzu. „Nie były to decyzje łatwe”, bo panie „były bardzo zasłużone dla budowania Warszawy”, więc „decyzje nie były proste”. – Nie rozstrzygam o winie i odpowiedzialności, natomiast wyznaczyłem najwyższy możliwy standard i życzyłbym sobie, żeby inni reagowali w dokładnie taki sam sposób na tego typu wydarzenia, jakie miały miejsce w Szpitalu Południowym – powiedział polityk.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję