Reklama

Niedziela Podlaska

Finały coraz bliżej!

Sobota 1 marca była kolejnym dniem pełnym emocji i sportowej rywalizacji w ramach Diecezjalnej Ministranckiej Ligi Piłkarskiej o Puchar Biskupa Drohiczyńskiego.

Niedziela podlaska 11/2025, str. V

[ TEMATY ]

Diecezja Drohiczyńska

Archiwum autora

Rozpoczęcie ministranckiej rywalizacji wspólną modlitwą

Rozpoczęcie ministranckiej rywalizacji wspólną modlitwą

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Było to trzecie spotkanie serii grupowej, które wyłoniło finalistów czerwcowego turnieju. Wcześniejsze tury rozgrywek odbyły się 12 października oraz 16 listopada ubiegłego roku, a każda z nich przyniosła wiele sportowych emocji i pięknych momentów wspólnoty.

Godziny rozegranych meczów, dziesiątki bramek i niezliczone piłkarskie emocje – tak można podsumować dotychczasowe zmagania ministrantów na boiskach diecezji drohiczyńskiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Sobotnie spotkania odbyły się dzięki zaangażowaniu parafii-gospodarzy, które zapewniły świetną organizację i sportową atmosferę: parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim, parafia Przemienienia Pańskiego w Perlejewie, parafia św. Józefa i św. Antoniego w Boćkach.

Dzięki ich wysiłkom turniej przebiegł sprawnie, a uczestnicy mogli cieszyć się grą w duchu zdrowej rywalizacji i braterstwa.

Finaliści wyłonieni

Po trzech turach Ligi wyłonione zostały drużyny, które 7 czerwca w Drohiczynie zmierzą się w rozgrywkach finałowych.

Grupa młodsza: parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim, Bazylika Mniejsza Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Węgrowie, parafia Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Hajnówce, parafia Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim, parafia Świętej Trójcy w Rozbitym Kamieniu.

Reklama

Grupa starsza: parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kosowie Lackim, Konkatedra Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Sokołowie Podlaskim, parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Brańsku, parafia św. Doroty Dziewicy i Męczennicy w Domanowie, parafia Przemienienia Pańskiego w Perlejewie, parafia Świętej Trójcy w Rozbitym Kamieniu.

Więcej niż sport

Ministrancka Liga Piłkarska to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także piękna inicjatywa integrująca młodzież naszej diecezji. Piłka nożna uczy dyscypliny, współpracy i ducha fair play, a jednocześnie umacnia więzi we wspólnocie Kościoła.

Nie możemy się doczekać finałowego turnieju w Drohiczynie 7 czerwca. Która drużyna sięgnie po Puchar Biskupa Drohiczyńskiego? Z pewnością będzie to dzień pełen sportowych emocji, ale przede wszystkim wspólnoty i radości ze spotkania młodych ludzi w duchu wiary.

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy wszystkim duszpasterzom parafialnym, którzy nie tylko zorganizowali wyjazdy na rozgrywki, ale również na co dzień dbają o duchowy rozwój i formację ministrantów w swoich parafiach. Ich zaangażowanie i troska sprawiają, że młodzi chłopcy mogą wzrastać nie tylko jako sportowcy, ale przede wszystkim jako dojrzali chrześcijanie.

Podziękowania kierujemy również do dyrekcji szkół, na terenie których odbywały się mecze. Ich otwartość i życzliwość pozwoliły na sprawne przeprowadzenie rozgrywek w doskonałych warunkach.

Wielkie podziękowania należą się także rodzicom, którzy nieustannie wspierają swoich synów w różnych inicjatywach ministranckich. To oni pomagają w organizacji wyjazdów, kibicują na trybunach i towarzyszą swoim dzieciom w drodze wiary. Bez ich zaangażowania i wsparcia ten turniej nie mógłby się odbyć.

2025-03-11 16:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z koniem za Pan-Brat

Niedziela podlaska 42/2025, str. II

[ TEMATY ]

Diecezja Drohiczyńska

Agnieszka Bolewska-Iwaniuk

Kapłani celebrujący Eucharystię

Kapłani celebrujący Eucharystię

Bez Boga, ani do proga, to stare ludowe porzekadło, stale towarzyszy wydarzeniom organizowanym przez hodowców i miłośników koni w gminie Drohiczyn.

Spotkanie organizowane od 13. lat w październiku pod nazwą „Z koniem za Pan-Brat” zawsze rozpoczyna Msza św., a ważnym jego punktem jest świecenie zwierząt. Wydarzenie to jest inicjatywą Stowarzyszenia „Koń Nadbużański”.
CZYTAJ DALEJ

Diecezja siedlecka: Pierwsze dekrety neoprezbiterów

2026-06-15 07:51

[ TEMATY ]

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Biskup siedlecki Kazimierz Gurda ogłosił miejsca posługi nowo wyświęconych kapłanów oraz poinformował o księżach przechodzących na emeryturę. Dekrety zostały wręczone w sobotę, 13 czerwca, w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej, po uroczystościach święceń prezbiteratu w siedleckiej katedrze.

ks. Karol Borkowski – wikariusz parafii bł. Stefana Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej,
CZYTAJ DALEJ

Lichtenstein: Książę zapowiada weto w przypadku próby legalizacji aborcji

2026-06-22 12:52

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock, montaż: M. Pijewska

Książę dziedziczny Alois z Liechtensteinu zapowiedział, że zawetuje wszelką ustawę dekryminalizującą aborcję w pierwszych 12 tygodniach ciąży, nawet jeśli zostanie ona przyjęta przez parlament i poparta w referendum.

W lutym komisja obywatelska zainicjowała działania na rzecz dekryminalizacji aborcji do 12. tygodnia ciąży. Autorzy inicjatywy domagają się także zniesienia zakazu informowania o aborcji oraz objęcia kosztów zabiegu ubezpieczeniem zdrowotnym.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję