Kto zapuści korzenie swojej egzystencji w glebę Dobrej Nowiny, ten znajdzie własne szczęście i zbawienie, ten stanie się heroldem i apostołem Bożego wzrostu – powiedział abp Stanisław Budzik.
Złoty jubileusz kapłaństwa ks. prał. Józefa Dziducha, emerytowanego proboszcza parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, zgromadził biskupów, kapłanów, osoby życia konsekrowanego, a nade wszystko rzeszę świeckich, którym oddany Bogu i ludziom duszpasterz służy całe życie. Dziękczynnej Mszy św. przewodniczył abp Stanisław Budzik. – Święty Jan Paweł II powiedział, że człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale przez to, kim jest; nie przez to, co ma, ale przez to, czym dzieli się z innymi. To dobra charakterystyka jubilata, skromnego kapłana, wiernego Bogu przyjaciela ludzi – podkreślił obecny proboszcz ks. Marek Warchoł.
Kościół Świętej Rodziny w Lublinie 9 czerwca został podniesiony do godności sanktuarium Świętej Rodziny.
Uroczysta Msza św. z poświęceniem ikony Świętej Rodziny i odczytaniem dekretu metropolity lubelskiego, 9 czerwca zgromadziła pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika biskupów, kapłanów, osoby życia konsekrowanego, przedstawicieli różnego szczebla władz i instytucji, a nade wszystko rodziny i wiernych pamiętających historyczne spotkanie ze św. Janem Pawłem II. Dokładnie przed 35 laty, przy murach kościoła budowanego na Czubach, Ojciec Święty spotkał się z milionową rzeszą pielgrzymów i przewodniczył Eucharystii z udzieleniem sakramentu święceń kapłańskich. Jak przed laty, tak i teraz w tym miejscu wybrzmiała modlitwa o świętość rodzin, by były „solą ziemi i światłem świata”.
Dla 4,9 mln uczniów kończy się w piątek rok szkolny 2025/2026. W tym dniu 396 tys. uczniów klas I szkół podstawowych odbierze swoje pierwsze świadectwa szkolne.
Z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że w roku szkolnym 2025/2026 we wszystkich typach szkół dla dzieci i młodzieży uczyło się 4 mln 917 tys. uczniów, w tym 3 mln 242 tys. w szkołach podstawowych i 1 mln 674 tys. w szkołach ponadpodstawowych.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.