Najpierw na słupach ogrodzeniowych cmentarza przy ul. Małobądzkiej w Sosnowcu pojawiły się anioły. A na 120 metrach muru wykonanego z płyty dolomitowej zjawił się napis
z pieśni pogrzebowej: „Chóry aniołów niechaj was podejmą, a z Chrystusem Zmartwychwstałym miejcie radość wieczną”. Wykonawcą projektu jest rzeźbiarz Piotr
Tunkiewicz. „Anioły są posłańcami Bożymi, przypominają i wyrażają wieczność. Ale nie anioły nas zbawią. Dlatego nad kaplicą cmentarną umieściliśmy figurę Chrystusa. Niestety, nie jest
widoczna z ulicy. Dlatego nad głównym wejściem na wysokości 8 metrów nad ziemią zainstalowaliśmy drugą, blisko 4-metrową rzeźbę Chrystusa Zmartwychwstałego, by nie było wątpliwości u Kogo
mamy szukać ocalenia” - powiedział Niedzieli ks. prał. Jan Szkoc, proboszcz parafii administrującej cmentarzem.
W zamyśle ks. Szkoca ogrodzenie cmentarza ma być katechezą o wieczności. Dlatego główną bramę wejściową tworzą dwa filary symbolizujące świece - znak Jezusa Chrystusa. „Jam
jest światłem świata”, mówi o sobie Jezus na kartach Pisma Świętego. Stąd na wejściowych filarach napis - „Chrystus światłem, zmartwychwstaniem”. Mało tego, filary są
złączone płaskorzeźbą ukazującą kobietę z załamanymi rękoma, opłakującą swoich zmarłych. Nad tą sceną góruje teraz Zmartwychwstały Chrystus, Zbawiciel świata.
W wyniku wypadku drogowego w sobotę śmierć poniósł ks. Mirosław Pękała, wieloletni proboszcz parafii Św. Katarzyny i Św. Anny w Cerkiewniku (archidiecezja warmińska). Duchowny miał 67 lat.
Do zdarzenia doszło około godz. 12.30 na drodze krajowej nr 51 w okolicach Cerkiewnika. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji w Olsztynie, prowadzonej pod nadzorem prokuratury, samochód osobowy kierowany przez 67-latka, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Volvo. Siła uderzenia w bok pojazdu była znaczna - obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala.
Jak informuje portal TVP3 Katowice w sobotę rano (7.02) doszło do zalania kościoła przy ul. Starokościelnej w Mysłowicach. Na miejsce zostały wezwane zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki OSP Mysłowice Janów, OSP Kosztowy i OSP Dziećkowice.
Przyczyny nie są jeszcze ustalone, ale prawdopodobnie doszło do wycieku wody z systemu przeciwpożarowego. Nie wiadomo jeszcze, ile czasu kościół pozostanie niedostępny dla wiernych, nabożeństwa przeniesiono do kaplicy.
O 25 procent wzrosła w ostatnim czasie liczba przypadków handlu ludźmi na świecie. Dwie trzecie ofiar stanowią dziewczęta i kobiety - pisze s. Abby Avelino, międzynarodowa koordynatorka sieci Talitha Kum. 8 lutego Kościół obchodzi 12. Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji przeciwko Handlowi Ludźmi.
Pokój zaczyna się od godności, a godność istnieje wtedy, gdy każda osoba jest chroniona, szanowana i kochana. Handel ludźmi jest jednym z najpoważniejszych i najbardziej tragicznych naruszeń ludzkiej godności.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.