Reklama

Polska

ŚDM: pielgrzymi zmęczeni, ale radośni docierają na Campus Misericordiae

Przemierzają różne odległości - od kilku do kilkunastu kilometrów w spiekocie i zmęczeniu. Ale pielgrzymi nie poddają się - idą radośnie, by zobaczyć papieża Franciszka na Campus Misericordiae.

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

30.07

Sandor Benke/krakow2016.com

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

"Każdy trud można za coś ofiarować - dlatego ten wysiłek jest tak niezmiernie ważny. Mamy takie czasy, że to spotkanie ludzi z całego świata to jest chyba taki trud w imię pokoju, żeby naprawdę na całym świecie mógł zapanować pokój - opisała dominikanka s. Terezja.

Pielgrzymi przemierzają trasę do Brzegów radośnie - często ze śpiewem gitar, muzyką chrześcijańską z boomboxów czy modlitwą na ustach. Nie brakuje również żartów i ogólnie panującej radości oraz wzajemnych międzynarodowych pozdrowień.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

"To niesamowite doświadczenie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy tu być i podjąć we wspólnocie ten trud pielgrzymowania. To bardzo buduje - widzieć ludzi dzielących te same uczucia wobec papieża Franciszka i tą samą wiarę, ale doświadczaną na różne regionalne sposoby" - przyznał Ferran Cintas z Włoch.

Jak podkreśliła Sharon Dlima z Dubaju najbardziej niesamowite w pielgrzymce jest to, że ludzie pomagają sobie wzajemnie, co znacznie ułatwia wędrówkę. "To uczy, że życie nie jest łatwe, ale uda się jeśli tylko ma się przyjaciół i ufa Bogu" - dodała.

Pielgrzymi po dotarciu na Campus Misericordiae kierowani są do odpowiednich sektorów przez służby porządkowe i wolontariuszy. Już o godz. 19:00 rozpocznie się tutaj całonocne czuwanie z udziałem papieża Franciszka.

2016-07-30 17:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież zje obiad z młodzieżą

Do stołu zasiądą z Franciszkiem: metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz i 13 przedstawicieli młodzieży ze wszystkich kontynentów. Zaserwowana ma być "zdrowa polska kuchnia". (PAP)
CZYTAJ DALEJ

Rodzina zmarłego harcerza prosi media o uszanowanie prywatności

2025-07-25 19:15

Adobe Stock

Z prośbą o uszanowanie żałoby oraz prywatności zbliżającej się ceremonii pogrzebowej zwraca się do mediów rodzina Dominika - harcerza, który utonął w nocy z 23 na 24 lipca br. - Uroczystość pogrzebowa będzie miała charakter ściśle prywatny i rodzinny. Prosimy, aby swoją obecnością nie zakłócać tego wyjątkowo trudnego dla nas czasu pożegnania - czytamy w liście przekazanym KAI przez rzecznika prasowego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

"W związku ze zbliżającą się ceremonią pogrzebową naszego ukochanego Syna, chcielibyśmy zwrócić się z uprzejmą, lecz stanowczą prośbą do przedstawicieli mediów o uszanowanie naszej żałoby oraz prywatności.
CZYTAJ DALEJ

Aborcyjna organizacja Planned Parenthood zamknęła pięć placówek w USA!

2025-07-27 19:50

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

Planned Parenthood

Planned Parenthood

Organizacja aborcyjna Planned Parenthood zamknęła pięć swoich placówek w Kalifornii z powodu… ucięcia finansowania z pieniędzy publicznych w ramach federalnej ustawy o wydatkach i podatkach, podpisanej niedawno przez prezydenta USA Donalda Trumpa - podała amerykańska stacja informacyjna CBS News.

Chodzi o ważny zapis w podpisanej przez Donalda Trumpa ustawie, zgodnie z której z pieniędzy federalnych w ramach Medicaid, czyli środków publicznych, nie może być finansowana działalność organizacji przeprowadzających aborcje.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję