Reklama

Jednego serca, jednego ducha

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Już po raz drugi w Rzeszowie, w uroczystość Bożego Ciała, zorganizowany został koncert Jednego Serca, jednego Ducha. Zgodnie ze słowami Jana Budziaszka, odpowiedzialnego za prowadzenie koncertu, stał się on wydarzeniem, o które ludzie pytają w Polsce i poza jej granicami. Wielu przyjmuje już jako tradycję, że w Rzeszowie, w wieczór uroczystości Bożego Ciała organizowany jest wielki koncert uwielbieniowy.
Również w tym roku, przed sceną ustawioną w Parku Sybiraków zgromadziło się wielu starszych i młodszych mieszkańców Rzeszowa, a także goście z całej Polski. Publiczność radośnie śpiewała razem z wykonawcami najlepsze przeboje piosenki religijnej. Wśród zgromadzonych obecni byli bp Edward Białogłowski, przedstawiciele władz samorządowych miasta i województwa. W tym roku koncert wpisał się również w świętowany przez rzeszowian jubileusz 650 lat miasta.
Podobnie jak w poprzednim roku organizatorami koncertu byli: Odnowa w Duchu Świętym, Duszpasterstwo Akademickie WSIiZ Rzeszów oraz KSM Diecezji Rzeszowskiej. Koncert zaaranżował Marcin Pospieszalski. Na scenie wystąpili: New Life Music, Jan Budziaszek, Piotr Jankowski, Robert Cudzich, Joachim Mencel, Marcin Pospieszalski, Lidia Pospieszalska, Małgorzata Komorowska, Piotr Płecha, Agnieszka Płecha, Tamara Kasprzyk, Bogusława Stoch-Kudasik, Łukasz Kluczniak, Daniel Pomorski, muzycy Filharmonii Rzeszowskiej, połączone chóry i goście.
W tym roku koncert transmitowany był przez Telewizję Trwam i dzięki tej stacji przy scenie ustawione zostały telebimy, na których można było wiedzieć, co dzieję się na scenie, wyświetlane też były słowa utworów. Można było usłyszeć oraz zaśpiewać nowe przeboje, jak również piękne staropolskie pieśni religijne. Na zakończenie koncertu zgromadzonych pobłogosławił bp Edward Białogłowski. Bisom nie było końca, a rozśpiewanym uczestnikom koncertu nie przeszkadzał nawet fakt, że muzycy zeszli ze sceny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2004-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Austria: Ksiądz zmarł podczas Mszy św.

2026-02-05 11:26

[ TEMATY ]

śmierć

Austria

pixabay.com

Raimund Beisteiner, 59-letni ksiądz i wieloletni przywódca Legionu Maryi, stracił przytomność i zmarł po udzieleniu Komunii Świętej.

Ksiądz w Dolnej Austrii zmarł nagle podczas niedzielnej Mszy św. Jak poinformowała archidiecezja wiedeńska, 59-letni Raimund Beisteiner, zasłabł wkrótce po udzieleniu Komunii Świętej w swojej parafii w Wiesmath (dzielnica Wiener Neustadt) i zmarł w kościele pomimo natychmiastowej pomocy medycznej.
CZYTAJ DALEJ

Co chleb, sól i woda mają wspólnego ze św. Agatą?

[ TEMATY ]

św. Agata

BP Archidiecezji Krakowskiej

5 lutego w liturgii wspomina się św. Agatę, a w kościołach święci się chleb, wodę oraz sól. Skąd ten zwyczaj? Zapytaliśmy liturgistę i ceremoniarza Archidiecezji Krakowskiej, ks. dr. Ryszarda Kilanowicza.

Św. Agata jest postacią, którą Kościół wspomina 5 lutego. Według świętego biskupa z Sycylii, Metodego, urodziła się ok. 235 r. w Katanii. Po przyjęciu chrztu złożyła także ślub życia w czystości. Podobno była niezwykle piękna, czym przyciągnęła uwagę namiestnika Sycylii. Kiedy odrzuciła jego zaloty, ściągnęła na siebie gniew senatora. Był to czas, gdy prześladowano chrześcijan. Odrzucony zarządca Sycylii próbował więc wykorzystać to, aby zniesławić Agatę.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV obejrzał unikalną Biblię d’Este. Dotykał jej także Jan Paweł II

2026-02-05 18:46

[ TEMATY ]

Biblia

Papież Leon XIV

@Vatican Media

Leon XIV jest dopiero czwartym papieżem, który miał możliwość dotknięcia Biblii Borso d'Este, arcydzieła sztuki iluminatorskiej

Leon XIV jest dopiero czwartym papieżem, który miał możliwość dotknięcia Biblii Borso d'Este, arcydzieła sztuki iluminatorskiej

Oryginał piętnastowiecznej Biblii Borso d’Este, arcydzieło sztuki iluminatorskiej, został przywieziona do Watykanu i udostępniony do przejrzenia Papieżowi Leonowi XIV. To czwarty papie, który miał to słynne wydanie Biblii w rękach. Wcześniej dotykał jej także Jan Paweł II.

Ojciec Święty miał możliwość obejrzenia dwóch woluminów Biblii d’Este w Pałacu Apostolskim, zanim zostaną one odesłane do Modeny, gdzie są przechowywane. Choć tylko na krótko, Biblia należąca do Borso d’Este, księcia Modeny, Reggio i Ferrary w XV wieku, powróciła w ten sposób po 555 latach do Watykanu. Ten cenny wolumin, uważany za arcydzieło sztuki iluminatorskiej, wykonany w latach 1455–1461, został przywieziony do Bazyliki św. Piotra w 1471 roku, kiedy papież Paweł II nadał Borso d’Este tytuł księcia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję