Reklama

Terroryzm

Strzelanina w szkole na Florydzie

Do strzelaniny doszło w szkole na Florydzie. Media informują nawet o 50 rannych osobach. Z doniesień napływających z Parkland wynika, że 12 osób zostało zabitych na miejscu w budynku szkolnym, dwie osoby - na zewnątrz, jedna - na przylegającej ulicy, a dwie - zmarły w szpitalu z powodu odniesionych ran. Sprawca został schwytany.

[ TEMATY ]

przemoc

zamach

Twitter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Strzelanina miała miejsce w Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland. Świadkowie mówią, że było ich bardzo wiele.

Sprawca jest w areszcie, lecz akcja służb nadal trwa - podaje na Twitterze biuro szeryfa hrabstwa Broward, w którym leży Parkland.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Teren szkoły został otoczony przez policję. Na miejscu obecne są również inne służby. Niektórzy uczniowie zostali już ewakuowani.

Prezydent USA wyraził na Twitterze kondolencje.

2018-02-14 22:24

Oceń: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pozwól sobie pomóc

Przemoc rówieśnicza i rodzinna, wszechobecny hejt, kryzys psychiczny, brak pomocy ze strony dorosłych i spadek zaufania do nich – z tym obecnie mierzą się dzieci i nastolatki. W dobie pandemii przez przymusową izolację ich problemy stały się jeszcze bardziej dotkliwe.

Eksperci wskazują, że sytuacja od wielu lat się pogarsza, a z badań wynika, że co drugi nastolatek padł ofiarą przemocy rówieśniczej, co szósty się okaleczał, a aż 7% przyznaje się do próby samobójczej (za: brpd.gov.pl). Często jedyną pomoc dzieci znajdują wśród specjalistów dyżurujących w ramach telefonów zaufania, które są przeznaczone specjalnie dla nich. Przy okazji Międzynarodowego Dnia Telefonów Zaufania dla Dzieci warto zwrócić na nie uwagę.
CZYTAJ DALEJ

Matka Boża Licheńska - Bolesna Królowa Polski

[ TEMATY ]

Licheń

Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu

Wśród rozległych lasów rejonu konińskiego, nad Jeziorem Licheńskim, na malowniczym wzgórzu, znajduje się sanktuarium, w którym nad każdą ludzką troską i niedolą pochyla się z miłością Bolesna Królowa Polski.

Wizerunek Matki Bożej Licheńskiej znajduje się w głównym ołtarzu bazyliki mniejszej w Licheniu Starym. Jest to olejna kopia obrazu Matki Bożej z Rokitna Wielkopolskiego. Namalowany został w drugiej połowie XVIII wieku. Nieznany z imienia i nazwiska artysta na cienkiej, modrzewiowej desce ukazał pełną smutku Najświętszą Maryję Pannę. Przymknięte, spuszczone oczy nadają młodej i delikatnej twarzy o perłowo-różowej karnacji wyraz melancholijnego zamyślenia. Maryja spogląda na rozpostartego na Jej piersiach orła białego w koronie.
CZYTAJ DALEJ

Francuzi ponownie odkryli Serce Jezusa

2025-07-02 07:30

[ TEMATY ]

Francja

Serce Jezusa

Vatican Media

W Paray-le-Monial zakończył się trzyletni jubileusz upamiętniający 350-lecie objawień Serca Jezusowego. Francuzi ponownie przyswoili sobie to sanktuarium – uważa jego rektor. To tak jakby Francja, która siedziała na kupie złota, odkryła je na nowo – dodaje ks. Etienne Kern. Ważnym owocem jubileuszu jest też powrót do intronizacji Serca Jezusa w rodzinach. Dzięki temu wiele z nich na nowo odzyskało radość ze wspólnej modlitwy – podaje tygodnik Famille Chrétienne.

Jak mówi ks. Kern, dzięki jubileuszowi, orędzie objawione przez Pana Jezusa św. Małgorzacie Marii Alacoque na nowo dotarło do tysięcy ludzi. Ci, którzy się na nie otworzyli, mogli znaleźć w Sercu Zbawiciela ukojenie, miłosierdzie i ogień.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję