Reklama

Watykan

Kard. Sako: owocem synodu międzyreligijne centrum młodzieżowe

Synod wskazuje na konieczność zacieśniania dialogu i współpracy między młodymi różnych religii. Znajomość siebie nawzajem pomaga w budowaniu lepszych relacji społecznych i międzyreligijnych. Wskazuje na to kard. Louis Raphaël Sako podkreślając, że pragnie, aby materialnym owocem synodu było powstanie w stolicy Iraku chrześcijańsko-muzułmańskiego centrum młodzieżowego.

[ TEMATY ]

młodzi

centrum

Bożena Sztajner/Niedziela

Patriarcha Louis Raphaël I Sako

Patriarcha Louis Raphaël I Sako

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Chaldejski patriarcha Babilonii, który uczestniczy w Synodzie Biskupów wskazuje, że rosnącą nienawiść między religiami trzeba pokonywać dialogiem i przyjaźnią, a to buduje się od najmłodszych lat. Stąd, jak podkreśla, chciałby w Bagdadzie otworzyć centrum, które byłoby miejscem spotkania dla chrześcijan i muzułmanów.

„Myślę o ośrodku z boiskiem, biblioteką, salą teatralną, tak by sport i kultura stały się miejscem spotkania i punktem wyjścia do dialogu” – podkreśla kard. Sako. Wskazuje, że chrześcijaństwo może pomóc światowi islamskiemu w docenieniu roli kobiet w społeczeństwie, jednak, jak zauważa, w samym Kościele jest w tym względzie jeszcze dużo do zrobienia, o czym była mowa na synodzie. Przyznaje, że np. on sam powierzył kobietom odpowiedzialność za finanse patriarchatu i za katechezę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2018-10-24 13:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto Młodych

Niedziela sandomierska 39/2014, str. 1, 4-5

[ TEMATY ]

młodzi

Ks. Adam Stachowicz

W naszej diecezji już od 17 lat odbywają się Spotkania Młodych. W tym roku, w dniach 19-21 września, pod hasłem „Błogosławieni ubodzy w duchu”, spotkało się kilka tysięcy gimnazjalistów, uczniów szkół średnich, studentów oraz młodzieży pracującej.

Już od godzin popołudniowych do sandomierskich parafii przybywały grupy autokarowe i indywidualne. Najczęściej z kapłanami, katechetami, nauczycielami czy rodzicami. Po zgłoszeniu w recepcji każdy uczestnik otrzymał specjalny pakiet i został zaprowadzony na miejsce noclegowe: w domach prywatnych bądź w szkołach czy placówkach kościelnych. Niespodzianką były też lokalne specjały – czyli jabłka od okolicznych ogrodników.
CZYTAJ DALEJ

Argentyna: Relikwia św. Jana Pawła II skradziona z katedry

2025-02-12 09:46

[ TEMATY ]

Argentyna

św. Jan Paweł II

Episkopat Flickr

Katedra Najświętszego Serca Jezusowego w Prałaturze Esquel (Argentyna) padła ofiarą napadu, który wstrząsnął społecznością katolicką: w piątek 7 lutego ze świątyni skradziono relikwię świętego Jana Pawła II.

Biskup prałat Esquel, Józef Słaby, zwrócił się z prośbą o wszelkie informacje, które mogłyby pomóc w odzyskaniu relikwii i podkreślił, że ma ona wartość duchową, a nie materialną.
CZYTAJ DALEJ

Tajemnica cierpienia

2025-02-13 08:38

Paweł Wysoki

Diecezjalne obchody 33. Światowego Dnia Chorego zgromadziły w archikatedrze lubelskiej osoby chore i niepełnosprawne, ich rodziny, wolontariuszy, przedstawicieli służby zdrowia i pomocy społecznej oraz kapelanów.

– Przeżywamy ten dzień w sanktuarium Płaczącej Matki Bożej jak w szkole, w której Maryja uczy nas poświęcenia, troski, budowania zaufania i bliskości; uczy kochać każdego człowieka – powiedział ks. Bogusław Suszyło, duszpasterz osób chorych i z niepełnosprawnością. W sposób szczególny powitał „siostry i braci doświadczających cierpienia i bólu, ale też miłości tych, którzy z nimi dzielą naznaczoną krzyżem codzienność”. – Dziękuję za waszą obecność i świadectwo wierności Chrystusowi – podkreślił.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję