Reklama

Niedziela Częstochowska

Karnawału to czas

Piraci, policjanci, księżniczki, kotki, biedronki oraz inne ciekawe postacie pojawiły się na parkiecie sali gimnastycznej częstochowskiej Budowlanki przy ul. św. Augustyna, aby świętować trwający czas karnawału.

[ TEMATY ]

karnawał

Magda Nowak/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jako goście specjalni Integracyjnego Balu Karnawałowego dla dzieci i młodzieży częstochowskich szkół specjalnych i integracyjnych wystąpili bp Antoni Długosz i Zespół All Dęte. Jak zwykle roztańczony ksiądz biskup pobudził wszystkich do wspólnej zabawy. A po jego występie równie skutecznie atmosferę rozgrzewali muzycy dęci i wokalista zespołu.

W balu uczestniczyło ponad 200 osób. Zabawę zorganizowały 12 lutego Kluby Wolontariatu Akcji Katolickiej działające przy Zespole Szkół Samochodowo-Budowlanych i Zespole Szkół Specjalnych nr 28 w Częstochowie. – Każdy z nas chce przeżyć swój bal karnawałowy, czynnie uczestniczyć w rożnych wydarzeniach, tym bardziej nasi wychowankowie, nasi uczniowie, osoby niepełnosprawne. To jest niezwykle istotne, że mogą się spotkać wśród swoich, pobawić z wychowawcami, opiekunami, nauczycielami, że mogą przyjemnie spędzić czas – mówi Małgorzata Michalczyk, dyrektor ds. pedagogicznych Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. św. Jana de La Salle w Częstochowie. – Chcemy integrować naszą młodzież, która potrzebuje takich bodźców od tych dzieciaków, bo one się potrafią wspaniale bawić. I my się powinniśmy od nich wiele uczyć – wyjaśnia Rafał Matuszewski, katecheta Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2020-02-13 10:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Karnawałowa radość

Niedziela zamojsko-lubaczowska 7/2017, str. 2

[ TEMATY ]

karnawał

Joanna Ferens

Ułani na czele z Wójtem Gminy Biszcza

Ułani na czele z Wójtem Gminy Biszcza

„Człowiek jest istotą stworzoną do radości, nie do smutku! Słuszne jest zatem wasze pragnienie szczęścia. Chrystus ma odpowiedź na to wasze pragnienie, ale prosi was, abyście Mu zaufali!” – wołał św. Jan Paweł II. Dlatego też, idąc za tym przesłaniem, mieszkańcy Ziemi Biłgorajskiej w ostatni weekend stycznia radowali się czasem karnawału

W niedzielne popołudnie, 29 stycznia, na karnawałowy koncert zaprosiło Biłgorajskie Centrum Kultury. Jest to cykliczna impreza organizowana w BCK co roku, dzięki której zespoły pracujące przy BCK mają szansę się zaprezentować, zaś mieszkańcy Biłgoraja mogą w ciekawy sposób spędzić niedzielne popołudnie, a także, jak na karnawał przystało, dobrze i kulturalnie się bawić.
CZYTAJ DALEJ

„Odzyskany” od dziś w kinach. „Po wyjściu z kina ciężko było dojść do siebie” – tak reagują widzowie po seansach

2026-08-14 18:25

[ TEMATY ]

film

Rafael Film

Kadr z filmu Odzyskany – Janek z ojcem, Filip Gurłacz i Andrzej Mastalerz

Kadr z filmu Odzyskany – Janek z ojcem, Filip Gurłacz i Andrzej Mastalerz

„Po wyjściu z kina ciężko było dojść do siebie”, „film, który na długo zostaje w głowie”, „prawdziwe kino, prawdziwe życie” – takie opinie pojawiają się po przedpremierowych pokazach „Odzyskanego”. Pełnometrażowy debiut reżyserski Marcina Kwaśnego od dziś, 14 sierpnia, można oglądać w kinach w całej Polsce. Film o uzależnieniu, rodzinnych ranach i przebaczeniu szczególnie mocno porusza widzów tym, że mimo trudnej historii pozostawia miejsce na nadzieję.

„Niesamowity film, po wyjściu z kina ciężko było dojść do siebie, brakowało słów, a łzy leciały ciurkiem... Prawdziwe kino, prawdziwe życie” – napisał jeden z widzów po seansie.
CZYTAJ DALEJ

Rozważania na niedzielę: Ktoś, kogo kocham odszedł do Boga

2026-08-14 16:12

[ TEMATY ]

rozważania

ks. Marek Studenski

Mat. prasowy

Tak jak szyszki niektórych kalifornijskich sosen otwierają się dopiero pod wpływem ognia, tak czasem dopiero „pożar” życiowych doświadczeń uwalnia ukryte w nas ziarna wiary. To, co miało nas zniszczyć, w rękach Boga może stać się początkiem owocowania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję