O tym, że można biec nie tylko do celu, ale również dla kogoś, od ośmiu lat przekonuje Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. W tegorocznym 17. Półmaratonie Marzanny już po raz kolejny drużyna Dzieła wystartuje pod hasłem: Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania. Celem biegowej inicjatywy jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem bezdomności.
Półmaraton Marzanny rozpoczyna wiosenny sezon biegowy na krakowskich ulicach. Kiedy mijają mrozy, wydaje się, że problemy osób bezdomnych znikają. Naszym celem jest zwrócenie uwagi zawodników, kibiców oraz mieszkańców Krakowa, że trudna sytuacja osób, które doświadczają bezdomności trwa przez cały rok. Dlatego 22 marca już po raz ósmy Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wspólnie z uczestnikami biegu chce pokazać, że „ulica jest dobra do biegania, nie do mieszkania” i pomimo końca zimy, ich los nie jest nam obojętny, ponieważ wciąż dostrzegamy ich potrzeby i trudności z jakimi się borykają.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Skład drużyny z roku na rok jest coraz większy – w roku 2019 w barwach Dzieła pobiegło ponad 150 biegaczy.Na trasie biegu towarzyszyli im kibice – pracownicy i wolontariusze Dzieła – z transparentami i okrzykami zagrzewającymi do sportowej walki. – Lubię biegać, to moja pasja. Biegnąc w tym półmaratonie chcę zwrócić uwagę innych na problem bezdomności – podkreśla Jola Chojnacka, uczestniczka ubiegłorocznego biegu.
Rozpoczęły się zapisy do tegorocznej Dziełowej drużyny. Każdy kto chce nadać swojemu występowi w Półmaratonie większy sens i pobiec dla osób bezdomnych w barwach Dzieła Pomocy, może zgłosić swoją gotowość:
• wysyłając zgłoszenie na adres: biegajzdzielem(na)dzielopomocy.pl.
• rejestrując się pod linkiem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfLcwUx0kPDhwXklpb8np0t4nEbhqAcaa57VjsXcuB_DWtlmg/viewform
Każdy z biegaczy otrzyma specjalną koszulkę z wymownym hasłem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”.
Zapisy oraz chęć dołączenia do drużyny można zgłaszać do niedzieli 15 marca.
Dzieło Pomocy św. Ojca Pio to kapucyńska organizacja powstała w 2004 r. w Krakowie. W dwóch prowadzonych przez Dzieło Centrach Pomocy potrzebujący mogą otrzymać wsparcie doraźne – umyć się, wyprać odzież, zjeść ciepły posiłek, uzyskać pomoc lekarską – jak i wsparcie specjalistyczne pracowników socjalnych, doradców zawodowych, psychoterapeutów. Dzieło prowadzi także mieszkania wspierane i chronione, które kilkudziesięciu osobom, w tym całym rodzinom, pomagają na nowo odkrywać dom, a nierzadko uczyć się go od podstaw. Obecnie Dzieło towarzyszy ponad 2000 osób bez domu.