Reklama

Niedziela Lubelska

Pamiętamy, dziękujemy!

W stulecie urodzin św. Jana Pawła II Lublin dziękuje Bogu za dar Papieża.

Archidiecezja Lubelska

Parafia pw. Świętej Rodziny w Lublinie to szczególne miejsce na mapie Lublina. Papież - Polak w 1987 r. przy murach wznoszonej na Czubach świątyni przewodniczył Mszy św. z udziałem milionowej rzeszy pielgrzymów. To było ostatnie w historii miasta osobiste spotkanie Ojca Świętego z Lublinem, w którym przez 24 lata pracował jako wykładowca na KUL. Parafia, która już na zawsze zyskała przydomek „papieska”, urodzinowe obchody rozpoczęła w niedzielny wieczór. Uroczysty koncert pt. „Dar i tajemnica” transmitowany był na żywo przez TVP Lublin. Jubilata i jego nauczanie przypomnieli Bogusław Morka (śpiew), Jerzy Zelnik (recytacja) i Robert Grudzień (organy). Następnie Apelem Jasnogórskim rozpoczęła się całonocna adoracja.

Dziś, 18 maja, w świątyni przy ul. Jana Pawła II trwa nieustanna modlitwa. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z nabożeństwem różańcowym, zakończy się Apelem Jasnogórskim prowadzonym przez Wspólnotę Guadalupe. Wcześniej, o godz. 18.00, uroczystej Mszy św. w stulecie urodzin św. Jana Pawła II przewodniczyć będzie bp Mieczysław Cisło. W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, w świątyni jednorazowo może modlić się 130 osób. Parafia prowadzi także transmisję Mszy św. i nabożeństw na żywo na kanale Youtube https://www.youtube.com/channel/UCOkWo3jGcbWXFGdBkyRP6nA/

Reklama

Jubileuszowe uroczystości zaplanowane są także w archikatedrze lubelskiej, gdzie o godz. 19.00 Mszę św. dziękczynną celebrował będzie abp Stanisław Budzik. Tu w Liturgii uczestniczyć może 115 osób; transmisja na żywo na stronie http://archikatedra.kuria.lublin.pl/na-zywo

Ważnym miejscem kultu św. Jana Pawła II jest jedyna w mieście i archidiecezji lubelskiej parafia dedykowana Ojcu Świętemu. W kościele pw. św. Jana Pawła II (między ul. bp. Fulmana a ul. Emilii i Karola Wojtyłów), wzniesionym jako wotum wdzięczności za wizytę Papieża w Lublinie trwa triduum urodzinowe. W sobotę wierni dziękowali Bogu za dar Rodziców papieża - Sługi Boże Emilię i Karola Wojtyłów, w niedzielę - za pontyfikat świętego papieża z Polski. W przeddzień urodzin premierę miał clip muzyczny „Nie zastąpi ciebie nikt”. Utwór skomponowany przez Romualda Lipko wykonali księża oraz schola „Chór Aniołów” pod przewodnictwem Agnieszki Tomczyk. Utwór został nagrany i zmiksowany przez Jakuba Piotrowskiego, a obraz do teledysku stworzył Sebastian Borek https://www.youtube.com/watch?v=E2hOmzS4z_w

Dziś przy relikwiach Patrona trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem, o godz. 18.00, we Mszy św. wierni dziękować będą za życie i służbę św. Jana Pawła II. Homilię wygłosi ks. prof. Jan Miczyński, kierownik Katedry Historii Duchowości, absolwent studiów rzymskich i uczestnik licznych papieskich liturgii. Transmisja online na https://www.youtube.com/channel/UCXeEldMG2l20mjCACs8jcDA

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

2020-05-18 12:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: dokąd zmierza świat, jeśli nie odnosi się do Boga?

2021-06-13 20:59

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Karol Porwich/Niedziela

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

- Dokąd zmierza świat, jeśli nie odnosi się do Boga? - pytał abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 13 czerwca przewodniczył Mszy świętej w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu. Wspólnota parafialna przeżywała tego dnia 100. rocznicę powstania. Liturgia była transmitowana przez TVP Polonia.

Wiernych przywitał ks. Roman Adamczyk, proboszcz parafii NSJ w Radomiu. - Dziękujemy dzisiaj za 100 lat wspólnoty parafialnej. To odcinek czasu naszej zbawczej historii, od momentu pierwszego, po dzień dzisiejszy – powiedział ks. Adamczyk.

CZYTAJ DALEJ

Serce Jezusa, w którym sobie Ojciec bardzo upodobał...

2021-06-15 21:30

[ TEMATY ]

rozważania

nabożeństwa czerwcowe

Najświętsze Serce Pana Jezusa

Photo by Lawrence OP on Foter.com

Rozważane dziś wezwanie litanii o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, przywodzi na myśl biblijny opis chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Łatwo możemy wyobrazić sobie tą scenę: otwierają się niebiosa, zstępuje Duch Święty w postaci gołębicy i rozlega się głos Boga Ojca: Ten jest mój Syn umiłowany w którym mam upodobanie” (Mt 3,17).

Po biblijnym opisie przejdźmy jeszcze do wydarzeń historycznych. W ciągu wieków raz po raz pojawiały się fałszywe, błędne nauki, powołujące się na przytoczony przed chwilą opis biblijny. Twierdzono m.in., że Jezus nie jest Synem Bożym od wieków, istotowo równym Ojcu, lecz dopiero podczas chrztu w Jordanie został on niejako zaadoptowany przez Boga Ojca. Kościół odrzucał tego rodzaju herezje, które nie mają oparcia w Piśmie Świętym. Jeśli słyszymy o Chrystusie, o Jego Sercu, które sobie upodobał Bóg Ojciec, to już jest dowodem na Boską godność Jezusa.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: To, co dostajecie jest ziarnem!

2021-06-16 11:01

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

W sobotni wieczór podczas uroczystej Mszy Świętej z rąk Arcybiskupa Grzegorza Rysia 16 mężczyzn przyjęło posługę akolitatu. Grupa przygotowywała się w Łódzkim Ośrodku Formacji Diakonów Stałych do posługi pomocników kapłanów, służąc jako nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję