Reklama

Niedziela Lubelska

Szkoła św. Mikołaja - propozycja dla rodziców i wychowawców

Przy parafii pw. św. Mikołaja w Lublinie funkcjonuje Szkoła św. Mikołaja.

2020-06-25 11:58

Archiwum

Program szkoły powstał w konsekwencji wielu lat współpracy z Akademią Młodzieżową, która działa w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Na podstawie Pisma Świętego został opracowany unikalny program szkoleniowy dla rodziców, wychowawców oraz wszystkich, którzy chcą nimi zostać. Program jest konsekwencją naśladowania Mistrza, Pana Jezusa, oraz dostosowania do osiągnięć współczesnej pedagogiki i psychologii.

Szkoła św. Mikołaja to szkoła wychowania, budowania dobrych relacji, kształtowania charakteru, w której uczestnicy nabywają wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznej realizacji wychowania w rodzinie, w szkole, pracy z grupą i drugim człowiekiem.

Główne treści programu: prawdziwe relacje (8 godz. zajęć) - podstawą wychowania i jakiejkolwiek pracy z człowiekiem jest relacja, jest towarzyszenie. Pan Jezus trzy lata spędzał z uczniami, wszystko z nimi robił. Treści: komunikacja, sztuka prawdziwej rozmowy, rozumienie młodego człowieka, rozwiązywanie konfliktów; inspirowanie rozwoju i autentyczne przywództwo (8 godz. zajęć) - prawdziwy wychowawca jest w jakimś sensie przywódcą, pomaga odkryć drogę. Pan Jezus dawał przykłady i stawiał pytania. Treści: budowanie autorytetu, pozytywna dyscyplina, praca z grupą, budowanie motywacji; kształcenie charakteru (16 godz. zajęć) - wychowanie polega właśnie na kształtowaniu charakteru, czyli takim przygotowaniu młodego człowieka, żeby potrafił żyć w zgodzie ze sobą i z innymi. Pan Jezus wyprawiał uczniów po dwóch, dawał się im sprawdzić. Treści: uczenie zaangażowania w życie społeczne, troska o innych i o dobro wspólne, uczenie wytrwałości i pracowitości, pokonywanie swoich słabości; skuteczne działanie (8 godz. zajęć) - wychowanie to również przygotowanie do życia, tak, żeby młody człowiek potrafił radzić sobie z jego wyzwaniami. Pan Jezus powiedział do uczniów „idźcie i nauczajcie”. Treści: kształtowanie samoświadomości, odkrywanie i wzmacnianie talentów, uczenie myślenia, poznawania konkretnych programów działań wychowawczych.

Reklama

W 2020 r. Szkoła św. Mikołaja zrealizuje dwie edycje kursu po 40 godz. Zajęcia odbywają w trzy weekendy (piątek/sobota), z czego jeden jest wyjazdowy. Spotkania stacjonarne prowadzone są przy parafii pw. św. Mikołaja na Czwartku w Lublinie. Wyjazd szkoleniowy odbywa się w Centrum Dobrego Wychowania w Motyczu Leśnym. Pierwsza edycja zaczyna się już 26 czerwca, kolejna - pod koniec września. Kurs jest całkowicie bezpłatny! Więcej informacji i zapisy na www.szkola.akademiamlodziezowa.pl


Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Benedykt XVI: małżeństwa homoseksualne i aborcja to znaki Antychrysta

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Homoseksualne małżeństwa i aborcja na świecie to znak "duchowej siły Antychrysta" - to słowa emerytowanego papieża Benedykta XVI przytoczone w jego nowej biografii napisanej przez niemieckiego dziennikarza i jego literackiego współpracownika Petera Seewalda.

Obszerny tom z wypowiedziami Benedykta XVI ukaże się w Niemczech w poniedziałek, a w innych krajach - w kolejnych miesiącach. Papież Ratzinger otrzymał tom biografii pod tytułem "Życie" w dniu swych 93. urodzin 16 kwietnia.

Słowa emerytowanego papieża przytoczył konserwatywny amerykański portal Life Site News, a za nim w niedzielę włoski dziennik "La Repubblica", który kolejną wypowiedź nazwał "powrotem Ratzingera".

W rozmowie z Seewaldem powiedział on: "Sto lat temu każdy uznałby za absurd rozmowę o małżeństwie homoseksualnym".

"Dzisiaj ten, kto mu się sprzeciwia jest ekskomunikowany ze społeczeństwa" - stwierdził Benedykt XVI. To samo - dodał - odnosi się do "aborcji i tworzenia istot ludzkich w laboratorium".

"Współczesne społeczeństwo jest w trakcie formułowania antychrześcijańskiego credo, a jeśli ktoś się mu sprzeciwia, jest karany przez społeczeństwo ekskomuniką" - oświadczył Benedykt XVI. (PAP)

sw/ mars/

CZYTAJ DALEJ

NAJŚWIĘTSZE SERCE

2020-07-08 21:23

[ TEMATY ]

kino

Będzin

Najświętsze Serce

archiwum

Fragment plakatu z filmu "Najświętsze Serce"

Kino „NOWOŚĆ” W Będzinie (ul. Potockiego 3) zaprasza na religijny, dokumentalizowany film pt. „Najświętsze Serce”. Film opowiada historię znanej pisarki Lupe Valdes, która poszukując inspiracji do książki, wyrusza do Francji - miejsca objawień św. Małgorzaty Alacoque. Seanse będą się odbywać od 10 do 15 lipca o godz. 18.00 (cena 12 zł).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

Wspierają nas

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję