Reklama

Kościół

Niepokalanów: rusza Kampania Różańcowa - akcja modlitewno-pokutna katolików

Różaniec był i jest najskuteczniejszą bronią duchową. Różańcem można wyprosić wszystko. Rusza kolejna edycja sztafety różańcowej pod nazwą „Kampania Różańcowa”

[ TEMATY ]

modlitwa

różaniec

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Wychodząc naprzeciw pragnieniom i prośbom wiernym, po modlitwie i konsultacjach postanowiliśmy kontynuować to dzieło na nieco zmienionych warunkach. Ponieważ wiele jest płaszczyzn walki duchowej, dlatego obecna forma przyjmuje postać Kampanii Różańcowej na wzór kampanii militarnej. Pozostaje sprawdzona forma nieustającej modlitwy jako Sztafety Różańcowej z wcześniej ustalonymi zasadami. Poszerzamy jednak cel i środki naszych działań – informuje o. Mirosław Kopczewski z Niepokalanowa.

 

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Będziemy modlić się o tryumf Niepokalanego Serca Maryi w nas, naszych rodzinach, Ojczyźnie i na całym świecie. Będziemy modlić się aż do pełnego zwycięstwa Niepokalanej. Do modlitwy dołączamy − według możliwości, stanu zdrowia i roztropności − post, praktyki pokutne, wynagrodzenie za grzechy własne i innych oraz uczynki miłosierdzia. Za patrona obieramy św. Maksymiliana Marię Kolbego. Jego Regulamin życia przyjmujemy za nasz kodeks postępowania indywidualnego oraz wspólnotowych działań – dodaje franciszkanin.

 

Warunkiem udziału w Kampanii Różańcowej jest codzienny Różaniec, minimum jeden "dziesiątek", w intencjach Matki Bożej, odmawiany indywidualnie lub wspólnotowo.

Podziel się cytatem

Reklama

Kampania Różańcowa jest adresowana do wszystkich katolików zatroskanych o los własnej rodziny, Kościoła i Ojczyzny. Zapraszamy rycerzy Niepokalanej oraz inne ruchy, stowarzyszenie, wspólnoty, jak też osoby niezrzeszone, do wspólnych działań, by przezwyciężyć siły zła.

Reklama

Oprócz dotychczasowych form uczestnictwa jest kilka nowych: szeregowiec, komandos czasowy i komandos stały. Więcej na stronie: Zobacz

Kampania Różańcowa oficjalnie rozpocznie swoje działanie 12 września 2020 r. − na Imieniny Maryi, w kolejną rocznicę zwycięstwa pod Wiedniem.

Wzywam każdego z Was: pomóżmy Maryi Różańcem pokonać zło, które jest w świecie. Proszę, abyście kontynuowali modlitwę w dni i godziny wybrane wcześniej w Sztafecie Różańcowej. Proszę o przekazanie tych informacji innym uczestnikom Sztafety – pisze o. Mirosław.

 

Jeśli ktoś pragnie zmienić dzień lub godzinę, przejść do "wolnych strzelców" lub zrezygnować z dalszej modlitwy, proszę o kontakt mailowy: poczta@niepokalanow.pl.

 

Z serca Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 Zostańcie z Bogiem!

o. Mirosław Kopczewski

2020-09-10 09:32

Ocena: +4 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ukraińcy przed modlitwą o pokój z papieżem: pragniemy końca wojny

[ TEMATY ]

modlitwa

rosyjska agresja na Ukrainę

pokój dla Ukrainy

PAP/SERGEY DOLZHENKO

Ukraińscy żołnierze

Ukraińscy żołnierze

„Zauważyłam, że podczas składania życzeń przy różnych okazjach, podczas modlitwy różańcowej z dziećmi, podczas ektenii błagalnej dorośli i dzieci proszą tylko o jedno: o zakończenie wojny i pokój” – wskazuje s. Anastasiia Zabrotska posługująca w Odessie. Ze wspomnianego przez nią powodu Ukraińcy jutro planują aktywnie włączyć się w papieską inicjatywę modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju na świecie.

W wywiadzie dla Radia Watykańskiego s. Zabrotska wskazuje, jak wojenna codzienność przytłacza jej naród. „Pokój jest na pewno teraz najbardziej pożądanym słowem oraz życzeniem dla każdego Ukraińca i Ukrainki. I kiedy często brzmi alarm, a niejednokrotnie zdarza się to gdzieś w środku nocy i często na wpół świadomie wstaję z łóżka, by iść w bezpieczne miejsce, wtedy proszę Boga za wszystkich ludzi modlących się za nas na całym świecie – wyznaje zakonnica. – A także, aby On stanowił tę siłę, tę sprawność, która pomaga naszym wojskowym, bo oni przecież, tak jak my, nie śpią i czuwają nad naszym życiem. Więc żeby Pan był z nimi i pomagał im odeprzeć wszystkie te ataki. Oraz aby Bóg zachował i chronił ludzkie życie, jakie sam dał. I w tych chwilach modlę się modlitwą wszystkich ludzi dobrej woli, którzy proszą za nas, pamiętając, że na Ukrainie wojna toczy się dwadzieścia cztery godziny na dobę, umierają ludzie, umierają dzieci, umierają naukowcy, artyści, geniusze, muzycy, chirurdzy, jeszcze nienarodzeni. I to tylko dlatego, że żyjemy na Ukrainie w tym momencie historii. Dlatego wciąż pozostaję wdzięczna wszystkim chrześcijanom, wierzącym różnych wyznań i religii, a także ludziom dobrej woli, którzy pamiętają i modlą się za nas tutaj na Ukrainie”.

CZYTAJ DALEJ

Marcin Zieliński: Znam Kościół, który żyje

2024-04-24 07:11

[ TEMATY ]

książka

Marcin Zieliński

Materiał promocyjny

Marcin Zieliński to jeden z liderów grup charyzmatycznych w Polsce. Jego spotkania modlitewne gromadzą dziesiątki tysięcy osób. W rozmowie z Renatą Czerwicką Zieliński dzieli się wizją żywego Kościoła, w którym ważną rolę odgrywają świeccy. Opowiada o młodych ludziach, którzy są gotyowi do działania.

Renata Czerwicka: Dlaczego tak mocno skupiłeś się na modlitwie o uzdrowienie? Nie ma ważniejszych tematów w Kościele?

Marcin Zieliński: Jeśli mam głosić Pana Jezusa, który, jak czytam w Piśmie Świętym, jest taki sam wczoraj i dzisiaj, i zawsze, to muszę Go naśladować. Bo pojawia się pytanie, czemu ludzie szli za Jezusem. I jest prosta odpowiedź w Ewangelii, dwuskładnikowa, że szli za Nim, żeby, po pierwsze, słuchać słowa, bo mówił tak, że dotykało to ludzkich serc i przemieniało ich życie. Mówił tak, że rzeczy się działy, i jestem pewien, że ludzie wracali zupełnie odmienieni nauczaniem Jezusa. A po drugie, chodzili za Nim, żeby znaleźć uzdrowienie z chorób. Więc kiedy myślę dzisiaj o głoszeniu Ewangelii, te dwa czynniki muszą iść w parze.

Wielu ewangelizatorów w ogóle się tym nie zajmuje.

To prawda.

A Zieliński się uparł.

Uparł się, bo przeczytał Ewangelię i w nią wierzy. I uważa, że gdyby się na tym nie skupiał, to by nie był posłuszny Ewangelii. Jezus powiedział, że nie tylko On będzie działał cuda, ale że większe znaki będą czynić ci, którzy pójdą za Nim. Powiedział: „Idźcie i głoście Ewangelię”. I nigdy na tym nie skończył. Wielu kaznodziejów na tym kończy, na „głoście, nauczajcie”, ale Jezus zawsze, kiedy posyłał, mówił: „Róbcie to z mocą”. I w każdej z tych obietnic dodawał: „Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych” (por. Mt 10, 7–8). Zawsze to mówił.

Przecież inni czytali tę samą Ewangelię, skąd taka różnica w punktach skupienia?

To trzeba innych spytać. Ja jestem bardzo prosty. Mnie nie trzeba było jakiejś wielkiej teologii. Kiedy miałem piętnaście lat i po swoim nawróceniu przeczytałem Ewangelię, od razu stwierdziłem, że skoro Jezus tak powiedział, to trzeba za tym iść. Wiedziałem, że należy to robić, bo przecież przeczytałem o tym w Biblii. No i robiłem. Zacząłem się modlić za chorych, bez efektu na początku, ale po paru latach, po którejś swojej tysięcznej modlitwie nad kimś, kiedy położyłem na kogoś ręce, bo Pan Jezus mówi, żebyśmy kładli ręce na chorych w Jego imię, a oni odzyskają zdrowie, zobaczyłem, jak Pan Bóg uzdrowił w szkole panią woźną z jej problemów z kręgosłupem.

Wiem, że wiele razy o tym mówiłeś, ale opowiedz, jak to było, kiedy pierwszy raz po tylu latach w końcu zobaczyłeś owoce swojego działania.

To było frustrujące chodzić po ulicach i zaczepiać ludzi, zwłaszcza gdy się jest nieśmiałym chłopakiem, bo taki byłem. Wystąpienia publiczne to była najbardziej znienawidzona rzecz w moim życiu. Nie występowałem w szkole, nawet w teatrzykach, mimo że wszyscy występowali. Po tamtym spotkaniu z Panem Jezusem, tym pierwszym prawdziwym, miałem pragnienie, aby wszyscy tego doświadczyli. I otrzymałem odwagę, która nie była moją własną. Przeczytałem w Ewangelii o tym, że mamy głosić i uzdrawiać, więc zacząłem modlić się za chorych wszędzie, gdzie akurat byłem. To nie było tak, że ktoś mnie dokądś zapraszał, bo niby dokąd miał mnie ktoś zaprosić.

Na początku pewnie nikt nie wiedział, że jakiś chłopak chodzi po mieście i modli się za chorych…

Do tego dzieciak. Chodziłem więc po szpitalach i modliłem się, czasami na zakupach, kiedy widziałem, że ktoś kuleje, zaczepiałem go i mówiłem, że wierzę, że Pan Jezus może go uzdrowić, i pytałem, czy mogę się za niego pomodlić. Wiele osób mówiło mi, że to było niesamowite, iż mając te naście lat, robiłem to przez cztery czy nawet pięć lat bez efektu i mimo wszystko nie odpuszczałem. Też mi się dziś wydaje, że to jest dość niezwykłe, ale dla mnie to dowód, że to nie mogło wychodzić tylko ode mnie. Gdyby było ode mnie, dawno bym to zostawił.

FRAGMENT KSIĄŻKI "Znam Kościół, który żyje". CAŁOŚĆ DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!

CZYTAJ DALEJ

Ghana: nie ma kościoła, w którym nie byłoby obrazu Bożego Miłosierdzia

2024-04-24 13:21

[ TEMATY ]

Ghana

Boże Miłosierdzie

Karol Porwich/Niedziela

Jan Paweł II odbył pielgrzymkę do Ghany, jako pierwszą na Czarny Ląd, do tej pory ludzie wspominają tę wizytę - mówi w rozmowie z Radiem Watykańskim - Vatican News abp Henryk Jagodziński. Hierarcha został 16 kwietnia mianowany przez Papieża Franciszka nuncjuszem apostolskim w Republice Południowej Afryki i Lesotho. Dotychczas był papieskim przedstawicielem w Ghanie.

Arcybiskup Jagodziński opowiedział Radiu Watykańskiemu - Vatican News o niezwykłej wierze Ghańczyków. „Sesja parlamentu zaczyna się modlitwą, w parlamencie organizowany jest też wieczór kolęd, na który przychodzą też muzułmanie. Tutaj to się nazywa wieczorem siedmiu czytań i siedmiu pieśni bożonarodzeniowych" - relacjonuje. Hierarcha zaznacza, że mieszkańców tego kraju cechuje wielka radość wiary. „Ghańczycy we wszystkim, co robią, są religijni, to jest coś naturalnego, Bóg jest obecny w ich życiu we wszystkich jego aspektach. Ghana jest oczywiście państwem świeckim, ale to jest coś naturalnego i myślę, że moglibyśmy się od nich uczyć takiego entuzjazmu w przyjęciu Ewangelii, ale także tolerancji, ponieważ obecność Boga jest dopuszczalna i pożądana przez wszystkich" - wskazał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję