Reklama

Niedziela Lubelska

Rekolekcje dla rodziców kapłanów

W ostatnią sobotę lutego w archikatedrze lubelskiej odbędzie się dzień skupienia dla rodziców kapłanów archidiecezji lubelskiej.

2021-02-15 09:37

MSD Lublin

Kościół seminaryjny

Kościół seminaryjny

Czas pandemii i związanych z nią obostrzeń, a przede wszystkim względy bezpieczeństwa, wymuszają zmiany dotyczące organizacji corocznych rekolekcji wielkopostnych dla rodziców kapłanów archidiecezji lubelskiej, które w dotychczas znanej formie nie mogą się odbyć. Ks. Zdzisław Szostak, prorektor Metropolitalnego Seminarium Duchownego i ks. Wojciech Rebeta, ojciec duchowny MSD, pragną jednak stworzyć możliwość spotkania się na modlitwie. Zapraszają do archikatedry lubelskiej w sobotę, 27 lutego. Na program dnia skupienia złożą się krótka nauka rekolekcyjna (godz. 10.30) i Msza św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika (godz. 11.00). - Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych rodziców kapłanów. Mamy natomiast świadomość, że nie zawsze jest to możliwe z różnorakich powodów, a obecny czas skłania także do podejmowania uzasadnionych decyzji o pozostaniu na miejscu. Pozostajemy w duchowej łączności ze wszystkimi rodzicami i trwamy w oczekiwaniu na spotkanie z tymi, którzy będą mogli przybyć - zapraszają kapłani. Transmisja wydarzenia na http://archikatedra.kuria.lublin.pl/na-zywo

Reklama


Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oświęcim: Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu

2021-03-06 08:58

[ TEMATY ]

trzeźwość

Droga Krzyżowa

Oświęcim

Bractwo Trzeźwości

Adobe.Stock.pl

Nie wśród ruin krematoriów i obozowych baraków na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz II-Birkenau, lecz w parafialnym kościele św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu odbędzie się 6 marca doroczna Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu. Taką formę nabożeństwa pasyjnego wymusiły obostrzenia związane z pandemią. Po nabożeństwie Eucharystię celebrował będzie bp Roman Pindel.

Zazwyczaj wierni przemierzają ponad dwukilometrową trasę po obozowych ścieżkach, podczas której rozważają stacje Męki Pańskiej w kontekście z historii męczeństwa więźniów obozu hitlerowskiego. Modlitwę dopełniają świadectwa uczestników – m.in. anonimowych alkoholików z całej Polski. Uczestnicy opowiadają o swych upadkach i zwycięstwach duchowych w życiu.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek w Bagdadzie: jesteśmy dziećmi jedynego Boga – to nasza najgłębsza tożsamość

2021-03-05 14:48

[ TEMATY ]

Franciszek w Iraku

facebook.com/EWTNVatican

Braterskie współistnienie wymaga zaangażowania opartego na najgłębszej tożsamości, jaką posiadamy – tożsamości dzieci jedynego Boga i Stwórcy. Mówił o tym papież Franciszek podczas spotkania z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego i korpusem dyplomatycznym w Pałacu Prezydenckim w Bagdadzie.

W swoim pierwszym wystąpieniu na ziemi irackiej podziękował „za możliwość złożenia tej długo oczekiwanej i upragnionej wizyty apostolskiej” i za to, że mógł „przybyć do tej ziemi będącej kolebką cywilizacji ściśle związanej, poprzez patriarchę Abrahama i licznych proroków, z historią zbawienia i z wielkimi tradycjami religijnymi judaizmu, chrześcijaństwa i islamu”.

CZYTAJ DALEJ

Papież z wizytą w Karakosz: chrześcijańskie serce Iraku bije nadal

2021-03-06 15:59

[ TEMATY ]

papież

papież Franciszek

Franciszek w Iraku

Fr Ameer Jaje

Papież Franciszek w Iraku

Papież Franciszek w Iraku

Dla chrześcijan w tym położonym nieopodal Mosulu mieście wizyta papieża ma szczególne znaczenie, zaznacza Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP).

Przez stulecia Karakosz było największym miastem chrześcijańskim kraju. Kiedy w sierpniu 2014 przyszli tam islamiści „Państwa Islamskiego”, w ciągu kilku godzin z Karakosz uciekli chrześcijanie chcąc ratować swoje życie. Musieli zostawić wszystko co posiadali. Z Równiny Niniwy uciekło ponad 100 000 mieszkańców, w ciągu kilkunastu godzin region był „wolny od chrześcijan”, przestało bić „chrześcijańskie serce” Iraku. „Nie będzie chrześcijaństwa w Iraku”, pisali terroryści na ścianach kościołów w Karakosz i innych miastach i osadach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję