Reklama

Niedziela Lubelska

Wojsławice. Czas świadectwa

2021-06-10 09:52

R. Stebelski

Parafia św. Michała Archanioła 6 czerwca przeżywała wizytację kanoniczną przeprowadzoną przez bp. Adama Baba.

Słoneczna niedziela sprzyjała Wojsławicom. Msze św. w kościele parafialnym zostały zaplanowane przy ołtarzu polowym, co pozwoliło na udział w Eucharystii wszystkim wiernym. Bp Adam Bab sprawował Msze św., głosił homilie, udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży i poświęcił wyremontowany Ośrodek Tradycji i Kultury Pożarnictwa. Prace zostały wykonane ze środków pozyskanych z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Bp Bab znalazł czas na indywidualne rozmowy z wiernymi, a także na spotkanie z radą duszpasterską i parafialnym zespołem synodalnym. Wraz z dziećmi z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Tadeusza Kościuszki radował się z rocznicy I Komunii św. Nawiedził też kaplicę filialną w Majdanie.

Reklama

Podczas pasterskiej nauki i w rozmowach wybrzmiał apel o dawanie świadectwa wiary w codziennym życiu. - Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do tego, by nie tylko wierzyć w Boga, ale by także świadczyć o Bogu poprzez głoszenie Dobrej Nowiny i apostolstwo świeckich - podkreślił bp Adam Bab. Jak przypomniał, w zmaganiach o dobro w codziennym życiu bezcennym darem i pomocą jest Eucharystia. - Eucharystia jest rzeczywistą obecnością Chrystusa. Ci, którzy przyjmują Komunię św. jednoczą się z Chrystusem i z ludźmi, którzy przyjmują to samo Ciało - powiedział, zachęcając wiernych do życia w jedności z Bogiem. Zwracając się do młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania, podkreślił, że Bóg, szanując wolność człowieka, zaprasza go do wędrówki drogami świętości.

Więcej na łamach 'Niedzieli Lubelskiej"

Fotorelacja na https://www.facebook.com/Niedziela-Lubelska-112621833628172


Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sejm powołał senator Lidię Staroń na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich

2021-06-15 16:51

[ TEMATY ]

sejm

Rzecznik Praw Obywatelskich

Adobe.Stock.pl

Sejm powołał we wtorek senator niezależną Lidię Staroń na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Aby mogła objąć stanowisko, zgodę musi jeszcze wyrazić Senat.

Posłowie - inaczej niż to było w poprzednich głosowaniach nad wyborem RPO w tej kadencji Sejmu - głosowali łącznie nad obydwojgiem zgłoszonych kandydatów, a nie w kolejności alfabetycznej.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Zmarła Mama Arcybiskupa Grzegorza Rysia

2021-06-12 17:18

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

W Święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny - 12 czerwca br. zaopatrzona Świętymi Sakramentami odeszła do Pana śp. Maria Ryś – Mama księdza arcybiskupa Grzegorza Ryś – metropolity łódzkiego.

CZYTAJ DALEJ

Do Słubic trafi ziemia z grobu gen. Maczka

2021-06-16 12:42

[ TEMATY ]

Panteon Pamięci Żołnierza Polskiego

fb

Członkowie grupy rekonstrukcyjnej Pierwszej Polskiej Dywizji Pancernej „Antwerpia” 15 czerwca 2021 Na Polskim Wojskowym Cmentarzu Honorowym w Bredzie w obecności ks. Sławomir Klima - honorowego kapelana Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków

Członkowie grupy rekonstrukcyjnej Pierwszej Polskiej Dywizji Pancernej „Antwerpia” 15 czerwca 2021 Na Polskim Wojskowym Cmentarzu Honorowym w Bredzie w obecności ks. Sławomir Klima - honorowego kapelana Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków

Breda-Słubice. Do Panteonu Pamięci Żołnierza Polskiego trafi ziemia z grobu gen. Maczka.

Członkowie grupy rekonstrukcyjnej Pierwszej Polskiej Dywizji Pancernej „Antwerpia” 15 czerwca na Polskim Wojskowym Cmentarzu Honorowym w Bredzie w obecności ks. Sławomir Klima - honorowego kapelana Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków, dokonali uroczystego pobrania grudki ziemi z grobu gen. Stanisława Maczka. - Ziemię wraz z certyfikatem autentyczności przekażemy do Panteonu Pamięci Żołnierza Polskiego, który powstał przy kościele Ducha Świętego w Słubicach, gdy będziemy w drodze do Kraśnika na święto 24 Pułku Ułanów. Już wkrótce dołączymy do tego grudkę ziemi z grobu Nieznanego Żołnierza z Polskiego Wojennego Cmentarza w Lommel – zapewniają członkowie grupy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję