Reklama

Polityka

W. Putin o spotkaniu z papieżem Franciszkiem

[ TEMATY ]

papież

Franciszek

Rosja

Marc Veraart / Foter.com / CC BY-ND

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Stanowiska Rosji i Watykanu co do ochrony tradycyjnych wartości chrześcijańskich są zgodne - oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin na konferencji prasowej w Trieście. Wczoraj zakończyły się tam rosyjsko-włoskie konsultacje międzypaństwowe.

Rosyjski przywódca powiedział, że podczas spotkania z papieżem Franciszkiem 25 listopada w Watykanie jednym z omawianych tematów była sytuacja na Bliskim Wschodzie, przede wszystkim odnośnie ochrony praw i interesów ludności chrześcijańskiej w tym regionie. "Osobno zatrzymaliśmy się na kwestii syryjskiej" - powiedział Putin.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oprócz tego, prezydent Rosji i papież omówili rozwój stosunków między Moskwą i Watykanem. "Uzgodniliśmy budowanie kontaktów w sferze kultury, nauki, edukacji i opieki zdrowotnej. Stanowiska Rosji i Watykanu są zgodne, co dotyczy ochrony tradycyjnych wartości chrześcijańskich, promowania dialogu międzyreligijnego i między cywilizacjami, poprawy moralnych standardów w stosunkach międzynarodowych" - powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej.

Relacje dwustronne, życie wspólnoty katolickiej w Rosji oraz sytuacja na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza konflikt w Syrii znalazły się w centrum watykańskich rozmów prezydenta Rosji, Władymira Putina. Wizyta rosyjskiego przywódcy w Watykanie 25 listopada trwała godzinę i dwadzieścia minut. Po audiencji u papieża Franciszka spotkał się on z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, abp. Pietro Parolinem, któremu towarzyszył Sekretarz ds. Stosunków Stolicy Apostolskiej z państwami, abp Dominique Mamberti.

2013-11-27 11:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kardynał-nominat Müller: Nie jestem konserwatywnym przeciwnikiem papieża

[ TEMATY ]

papież

Franciszek

Włodzimierz Rędzioch

Arcybiskup Gerhard Ludwig Müller nie zgadza się z posądzaniem go o to, że jest „konserwatywnym przeciwnikiem” papieża Franciszka. "To jest równie nieprawdopodobne, jak przeciwstawianie charyzmatycznego papieża i jego dogmatycznego strażnika wiary” - powiedział w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA prefekt Kongregacji Nauki Wiary, który 22 lutego wejdzie w skład Kolegium Kardynałów. Podkreślił, że papież ma do niego stosunek „braterski, ojcowski i serdeczny”.
CZYTAJ DALEJ

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej niezbędnika katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

CZYTAJ DALEJ

Niemal 200 interwencji strażaków; wojsko będzie pomagać w usuwaniu skutków ulewy (aktl2. wideo)

2025-04-19 00:17

PAP

Blisko 200 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków burz, które w piątek po południu i wieczorem przeszły nad częścią Podkarpacia. Najpoważniejsza sytuacja jest w gminie Pawłosiów, gdzie do pomocy w usuwaniu m.in. błota skierowane zostało wojsko.

Jak poinformował rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja, interwencje polegały głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic, budynków, posesji i na udrażnianiu przepustów drogowych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję