Reklama

Kościół

Heres: Polska może być bezpieczna, jeśli ludzie bardziej uwierzą Matce Bożej

Znany raper i ewangelizator Heres z grupy Wyrwani Z Niewoli, w specjalnym wywiadzie z portalem niedziela.pl, w nawiązaniu do swojego najnowszego utworu pt. Pod Twoją Obronę, opowiada o sile modlitwy różańcowej i jego sposobach na trwanie z Maryją przy Jezusie.

[ TEMATY ]

różaniec

świadectwo

Heres

Czy Twoim zdaniem możliwa jest jedność Polaków?

Moim zdaniem ciężko jest o prawdziwą jedność i komuś bardzo zależy, aby tej jedności nie udało się osiągnąć. W samym Kościele, który powinien być przykładem miłości i jedności jest tyle podziałów, że głowa boli. Chciałbym bardzo, by Polska była wierna Bogu i Ewangelii i to powinien być fundament naszego zjednoczenia.

W najnowszym utworze nawołujesz do modlitwy na różańcu. Uważasz, że dzięki Różańcowi Polska może być bezpieczna?

Jest coś szczególnego w modlitwie różańcowej i odpowiadając na wezwanie Maryi do codziennego różańca, możemy doświadczyć pokoju serca, pomimo zła rozlewającego się wokół. Polska może być bezpieczna jeśli ludzie uwierzą bardziej Matce Bożej, niż temu co się sączy z mediów.

Niektórzy zwyczajnie, po ludzku, wstydzą się modlić różańcem, uważając to za dobre zajęcie dla babci. Jak Twoim zdaniem zmienić obraz tej modlitwy? Jak pokazać, że młody człowiek też może wiele zyskać dzięki różańcowi?

W ostatnim czasie jest coraz więcej osób chwytających za różaniec. Tysiące mężczyzn ze wspólnoty Wojownicy Maryi i ich rodziny oraz inne inicjatywy Męskiego Różańca w całej Polsce i poza granicami kraju. Masa ludzi modli się w przestrzeni internetu właśnie na różańcu. Trzeba to odczytać jako znak czasu i przygotowanie na zwycięstwo Niepokalanego serca Maryi.

Co Tobie osobiście daje modlitwa i oddanie Maryi?

Osobiście doświadczyłem namacalnej bliskości Maryi podczas tej modlitwy i wiem, że jest to też ciągła walka i trud trwania przy Niej na modlitwie różańcowej. W takich momentach przypominam sobie cytat: ”Zawsze odkładacie modlitwę różańcową na potem, w końcu nie odmawiacie jej, ponieważ chce się wam spać. Co jeśli nie będzie innego razu? Módl się wszędzie, nawet na ulicy, to pomoże ci czuć stałą obecność Bożą" - św. Josemaria Escriva.


Więcej o Heresie: https://www.facebook.com/hereswzn

2022-03-16 08:17

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Taki rodzaj ciepła

Ciekaw jestem, jak ci dzisiaj szeleściła jesień pod nogami. Nie wiem, czy pamiętasz, jak w dzieciństwie wbiegaliśmy w zgrabione sterty liści i rozkopywaliśmy je z takim rozmachem, jakby się miały unieść wysoko i z powrotem poprzyczepiać do gałęzi. Jakby nasz śmiech miał zatrzymać czas i przestraszyć nadchodzące przymrozki. I zatrzymywał!

CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski w imieniu papieża Franciszka odwiedza Ischię

2022-12-08 16:40

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

papież Franciszek

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

Na włoskiej wyspie Ischia odbyły się pierwsze pogrzeby ofiar lawiny błotnej, m.in. pary młodych narzeczonych. Jako znak bliskości z cierpiącą wspólnotą, na wyspie w imieniu Ojca Świętego przebywa dzisiaj jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski.

26 listopada, o piątej nad ranem osunęła się część góry. Masy błota i kamieni z dużą prędkością zeszły wprost na osiedle, zabijając dwanaście osób. Wśród ofiar były także dzieci, w tym trzymiesięczne niemowlę. Kard. Krajewski przybył na Ischię, aby być z cierpiącymi rodzinami i zapewnić je o modlitwie i bliskości papieża.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Papież Franciszek popłakał się modląc się o pokój na Ukrainie

2022-12-09 07:18

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek popłakał się, modląc się w czwartek na Placu Hiszpańskim w Rzymie za Ukrainę i przerwał na chwilę odczytywanie tekstu modlitwy. Nawiązując do swojego wzruszenia, powiedział potem: "Wielki ból, wielki, porażka dla ludzkości".

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież udał się na tradycyjną modlitwę przed figurą Niepokalanej na Placu Hiszpańskim. Odczytał treść napisanej przez siebie modlitwy do Matki Bożej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję