W tym roku hasłem przewodnim są słowa Pana Jezusa „Pokój Wam”. Słowa te poprowadzą nas przez doświadczenie pokoju międzyludzkiego, ale też, co ważne poprzez walkę o pokój wewnętrzny człowieka, taki „którego świat dać nie może”. Pomogą nam w tym: wspólna modlitwa, spowiedź, kreatywne konferencje świetnych prelegentów, sakrament pokuty, Eucharystia i wspólnota młodych ludzi. Podczas Festiwalu zagrają dla nas Muode Koty i Owca.
Diecezjalny Dzień Młodzieży organizowany jest z myślą o ludziach młodych – młodzieży szkolnej i studentach, ich rodzicach i nauczycielach, katechetach, młodzieży w wieku 13-25 lat zrzeszonej w ruchach, organizacjach, klubach, stowarzyszeniach i fundacjach. Żyjącej zgodnie z chrześcijańskimi wartościami, a także dla wszystkich, którzy dopiero poszukują swoich ścieżek wiary i tych, którzy pragną poznać nowych ludzi i wartościowo spędzić czas.
Taka inicjatywa pokazuje, że wiara jest po prostu fajna – stwierdza Katarzyna Gawenda, aktorka.
To uczestniczka zrealizowanego w wakacje projektu „Nasz Papież – śladami Jana Pawła II na ziemi chorwackiej”. Jego pomysłodawcą i koordynatorem był ks. Marcin Minorczyk, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Projekt został zrealizowany pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Indyjskie linie lotnicze Air India potwierdziły, że w katastrofie Boeinga 787-8 Dreamliner, która wydarzyła się w czwartek w mieście Ahmadabad, zginęło 241 osób. Na pokładzie były 242 osoby, katastrofę przeżył jeden pasażer.
"Samolot rozbił się wkrótce po starcie. Z przykrością informujemy, że spośród 242 osób na pokładzie 241 osób potwierdzono jako zmarłe. Jedyny ocalały jest leczony w szpitalu" - brzmi komunikat Air India, zamieszczony na platformie X.
Z uwagi na sytuację międzynarodową na Bliskim Wschodzie lot powrotny prezydenta Andrzeja Dudy z wizyty oficjalnej w Singapurze został opóźniony ze względu na konieczność zmiany trasy - poinformowała prezydencka kancelaria w piątek na platformie X.
Izrael rozpoczął w piątek nad ranem ataki na Iran, deklarując, że ich celem są obiekty nuklearne i wojskowe. Według irańskich mediów i urzędników, operacja była wymierzona m.in. w kluczowy zakład wzbogacania uranu w Natanz w środkowej części Iranu oraz obiekt w Parczin, gdzie, w ocenie ekspertów, prowadzone są badania nad bronią jądrową.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.