Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Olśnienie

Szef PSL narzekał na PO, że patrzy tylko w sondaże i ma w nosie pomysły PSL. Dopiero teraz go olśniło?

Spokój Tuska

Premier Donald Tusk niespecjalnie przejął się opiniami swojego koalicjanta i tłumaczył je tym, że są wakacje, sezon ogórkowy i Waldek chciał zaistnieć. W gruncie rzeczy chodziło o prosty komunikat: Waldek! Możesz mi podskoczyć.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Szczyty kompromitacji

W sprawie porwania Krzysztofa Olewnika zdarzyła się kolejna dziwna sprawa. Ktoś włamał się do adwokat broniącej policjantów oskarżonych o zaniechania przy prowadzeniu tej sprawy. Przypominamy, że wcześniej były cztery samobójstwa: sprawców porwania i strażnika więziennego, który pilnował jednego z nich. Przy tej sprawie organy ścigania zrobiły już tyle, tak dziwnych rzeczy, że absolutnie nie muszą się obawiać oskarżenia o kompromitację. Dopełnieniem będzie komunikat o tym, że w sprawie maczają palce przedstawiciele cywilizacji pozaziemskich.

Żelazna dama

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz walczy, jak może, ze złośliwą ksywką: „Bufetowa”. Najchętniej zamieniłaby ją na Żelazna Dama. Przewidujemy, że może to zająć trochę czasu i jeszcze kilka akcji pałowania ludzi. Może szybciej by do niej przylgnęła, gdyby zaczęła chodzić w zbroi. Ale to taki luźny pomysł.

(pr)

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świdnica. Zmarł ks. Paweł Traczykowski, miał 42 lata

2026-04-27 20:41

[ TEMATY ]

śmierć kapłana

ks. Paweł Traczykowski

kapłan diecezji świdnickiej

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Ks. Paweł Traczykowski (1984-2026)

Ks. Paweł Traczykowski (1984-2026)

27 kwietnia br. Świdnicka Kuria Biskupia poinformowała o śmierci ks. Pawła Traczykowskiego, wikariusza parafii katedralnej św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy. Kapłan zmarł nagle w wieku 42 lat, w 17. roku kapłaństwa.

Ks. Paweł Traczykowski urodził się 1 kwietnia 1984 roku w Wałbrzychu. Był związany z parafią Świętych Aniołów Stróżów, gdzie dojrzewało jego powołanie. Po ukończeniu II Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu i zdaniu egzaminu maturalnego wstąpił do Wyższego Seminarium Diecezji Legnickiej, a po utworzeniu diecezji świdnickiej w 2004 roku został alumnem Wyższego Seminarium Duchownego tej diecezji. Święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 2009 roku z rąk bp. Ignacego Deca.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent odznaczył pośmiertnie posła Łukasza Litewkę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski

2026-04-27 12:35

PAP

Kwiaty i znicze pozostawione w miejscu tragicznego wypadku posła Lewicy Łukasza Litewki

Kwiaty i znicze pozostawione w miejscu tragicznego wypadku posła Lewicy Łukasza Litewki

Prezydent Karol Nawrocki odznaczył pośmiertnie tragicznie zmarłego posła Łukasza Litewkę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski - poinformował w poniedziałek rzecznik prezydenta Rafał Leśkiewicz.

Podziel się cytatem - napisał na X Leśkiewicz.
CZYTAJ DALEJ

Litania do św. Moniki w intencji dzieci

2026-04-27 21:34

[ TEMATY ]

litania

Vatican Media

Kyrie, eleison. Christe, eleison. Kyrie, eleison.

Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję