Reklama

Niedziela Lubelska

Oświadczenie Rady Młodych Archidiecezji Lubelskiej w obronie Świętego Jana Pawła II

2023-03-10 15:16

AL

Rozpoczynając swój pontyfikat, Jan Paweł II zwrócił się do młodzieży: „Wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją!”.

Z uwagi na pojawiające się w mediach próby podważenia autorytetu Świętego Jana Pawła II Rada Młodych Archidiecezji Lubelskiej pragnie wyrazić sprzeciw wobec ataku na osobę naszego Papieża. Jesteśmy świadomi, że atak na pasterza ma na celu rozproszenie owiec. Dlatego jako ludzie młodzi chcemy podkreślić, że Jan Paweł II jest dla nas nie tylko postacią historyczną, ale autorytetem, któremu ufamy. Jest dla nas osobą, która ukształtowała wiarę naszych dziadków, rodziców oraz miała wpływ na nasz rozwój duchowy.

Jesteśmy wdzięczni Świętemu Janowi Pawłowi II za pracę i spotkania z młodzieżą, a szczególnie za dzieło „Miłość i odpowiedzialność”, podkreślające godność ludzkiego ciała, świętość życia oraz piękno miłości małżeńskiej i rodzicielskiej, za zapoczątkowanie Światowych Dni Młodzieży, za rozpowszechnianie cywilizacji miłości oraz za wezwanie: „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”. Także i w tym roku my, młodzi z Archidiecezji Lubelskiej, pojedziemy na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony, aby spotkać się z naszymi rówieśnikami i wskazać jak ważne jest dla nas dziedzictwo Jana Pawła II.

Świadectwem uznania autorytetu Papieża Polaka są tłumy ludzi młodych obecne podczas Jego pielgrzymek, a szczególnie czuwające przy Nim w ostatnich godzinach Jego życia. Wyrazem troski Papieża i Jego miłości do młodzieży są słowa, które wypowiedział tuż przed śmiercią: „Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję”. Również i dzisiaj my, jako ludzie młodzi, chcemy zaświadczyć, że uznajemy Świętego Jana Pawła II za nasz autorytet. Chcemy w naszym życiu realizować Jego duchowy testament.

Jako członkowie Rady Młodych Archidiecezji Lubelskiej zapewniamy, że w naszych wspólnotach nauczanie Świętego Jana Pawła II jest żywe. Jego słowa nas inspirują, a świadectwo życia zachęca do naśladowania. Za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II polecamy Miłosierdziu Bożemu cały Kościół, wszystkich młodych oraz tych, którzy podważają dobre imię naszego Papieża. Święty Janie Pawle II – módl się za nami!

Reklama

W imieniu Rady Młodych Archidiecezji Lubelskiej Michał Wróbel - przewodniczący

Rada Młodych powstała jesienią 2021 r. Jest organem zrzeszającym przedstawicieli wspólnot młodzieżowych Archidiecezji Lubelskiej.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan/ Papież ma infekcję dróg oddechowych, pozostanie kilka dni w szpitalu

2023-03-29 20:45

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek ma infekcję dróg oddechowych, która wymaga kilku dni leczenia w szpitalu - ogłosił w środę Watykan. Po południu papież został przewieziony karetką do rzymskiej kliniki Gemelli.

"Dziś po południu udał się do Polikliniki A. Gemelli na kontrolę medyczną. Ich wynik wykazał infekcję oddechową (wykluczono infekcję Covid-19), która będzie wymagać kilku dni odpowiedniej terapii medycznej w szpitalu" - głosi oświadczenie.

CZYTAJ DALEJ

IPN/ Zofia Kossak–Szczucka i Gustaw Herling Grudziński byli inwigilowani przez Służbę Bezpieczeństwa

2023-03-29 18:28

[ TEMATY ]

IPN

Muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej w Górkach Wielkich

Wizyta Zofii Kossak w Niepokalanowie, lata 60. XX wieku

Wizyta Zofii Kossak w Niepokalanowie, lata 60. XX wieku

W uzupełnionym katalogu osób inwigilowanych przez organy represji PRL znalazły się wpisy dotyczące Zofii Kossak-Szczuckiej i Gustawa Herlinga-Grudzińskiego – poinformował IPN. Od lat 40. bezpieka prowadziła ich inwigilację i kontrolowała kontakty w kraju i w środowiskach emigracyjnych.

W uzupełnionym katalogu osób inwigilowanych przez organy represji PRL znalazły się wpisy dotyczące wybitnych polskich pisarzy i literatów Zofii Kossak-Szczuckiej i Gustawa Herling-Grudzińskiego - podał w środę Instytut Pamięci Narodowej.

CZYTAJ DALEJ

Solidarni z Janem Pawłem II

2023-03-30 20:49

[ TEMATY ]

apel

solidarni z Janem Pawłem II

Monika Jaworska

Jakub Staroń zachęca do duchowej solidarności z papieżem.

Jakub Staroń zachęca do duchowej solidarności z papieżem.

Apel muzeum w w geście duchowej solidarności z papieżem Janem Pawłem II.

Muzeum św. Jana Sarkandra w Skoczowie w odpowiedzi na zarzuty skierowane w stronę św. Jana Pawła II, które pojawiły się w przestrzeni publicznej, apeluje, by 2 kwietnia w geście duchowej solidarności z papieżem umieścić w oknie jego wizerunek i w godzinę jego śmierci o 21.37 zapalić świecę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję