Reklama

Modelka przestrzega

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zrezygnowała z kariery modelki, bo w pewnym momencie zrozumiała, że może stracić duszę. Z okładek gazet przeniosła się do sal szkolnych, aby przestrzegać młodzież przed pułapkami show biznesu. Portret Leah Darrow, kobiety znanej szerokiej amerykańskiej publiczności dzięki popularnemu programowi „America’s Next Top Model”, przedstawił „The National Catholic Register”.
Dziś 31-letnia Darrow jeździ po szkołach i przestrzega młodych przed pułapkami ich marzeń. Sama miała podobne. Wzrastała w religijnej rodzinie, jako najstarsze z szóstki dzieci. Praktyką była coniedzielna Msza św., codzienny wspólny Różaniec w domu. Szóstka dzieci była uczona bogobojności i zaufania do Boga. W szkole średniej Darrow marzyła o karierze modelki. Wzięła udział w castingu do programu „America’s Next Top Model”. Została zakwalifikowana do finałowej 14. Dziś źle wspomina udział w programie, w którym nie liczyła się godność osobista, a potrzebne było jedynie ciało. - To było bardzo stresujące - opowiadała dziennikarzowi. Po zakończeniu udziału w programie przeniosła się do Nowego Jorku, aby kontynuować karierę modelki. Otrzeźwienie przyszło podczas jednej z sesji zdjęciowych, podczas której kazano jej założyć wyjątkowo skąpy kostium. Rozpoczęła ją, ale nie skończyła. Pod koniec sesji przyszło - jak sama to nazywa - olśnienie od Boga. Z płaczem wybiegła ze studia i zadzwoniła do ojca, żeby natychmiast przyjechał po nią do Nowego Jorku, bo inaczej straci duszę.
Teraz cały swój czas poświęca misji przestrzegania innych przed tym, co ją samą mogło pochłonąć.

(pr)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Alicja Lenczewska, mistyczka naszych czasów. Plan dnia konsultowała z Panem Jezusem

2026-08-20 20:50

[ TEMATY ]

Alicja Lenczewska

mat. prasowy

To niezwykła, poruszająca biografia Alicji Lenczewskiej szczecińskiej nauczycielki i mistyczki naszych czasów, której duchowe doświadczenia wciąż inspirują tysiące osób w Polsce i za granicą.

Książka Ewy Czaczkowskiej to coś więcej niż klasyczna opowieść o życiu to wnikliwa, rzetelnie udokumentowana i jednocześnie głęboko duchowa historia kobiety, która pozwoliła Bogu prowadzić się daleko w głąb serca.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Tagle: wychowywać mają rodziny, a nie telefony

2026-08-20 11:57

[ TEMATY ]

wychowanie

kard. Tagle

smartfon

Vatican Media

Po śmiertelnej strzelaninie w szkole na południu Filipin kard. Luis Antonio Tagle zaapelował do rodziców i dziadków, by wychowywali dzieci z miłością i wrażliwością. Podkreślił, że telefony, gry i sztuczna inteligencja nie zastąpią bliskości ani wychowawczej obecności dorosłych.

Kardynał mówił o tym podczas Mszy świętej we wspomnienie św. Jana Eudesa. Dzień wcześniej uczeń szkoły średniej prowadzonej przez Ateneo de Zamboanga University zastrzelił kolegę, a następnie odebrał sobie życie. Była to druga śmiertelna strzelanina w szkole w ciągu około dwóch miesięcy.
CZYTAJ DALEJ

„Głębia matczynego bólu” – koncert w Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej [Zaproszenie]

2026-08-20 21:23

ks. Łukasz Romańczuk

W niedzielę 4 października 2026 r. o godz. 16.00 w Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy odbędzie się koncert muzyki sakralnej zatytułowany „Głębia matczynego bólu”. Wydarzenie zainauguruje doroczne uroczystości odpustowe ku czci Patronki Śląska.

Trzebnickie Sanktuarium to nie tylko miejsce modlitwy, lecz również ważny ośrodek dziedzictwa kulturowego. W jego murach spotykają się świadectwa historii, sztuki i duchowości wielu narodów, tworząc swoistą syntezę kultury chrześcijańskiej. Od 2019 roku odbywają się tam międzynarodowe koncerty muzyki sakralnej z udziałem Dominiki Zamara, światowej sławy sopranistki pochodzącej z Wrocławia, oraz artystów z Polski, Włoch, Kuby, USA i Ukrainy. Dzięki premierom światowym i transmisjom online wydarzenia te zyskały międzynarodowy zasięg.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję