Reklama

Aspekty

Ekstremalna Droga Różańcowa

Stowarzyszenie Katolicka Wschowa zaprasza na Ekstremalną Drogę Różańcową. Podczas około 25-kilometrowej pielgrzymki uczestnicy będą odmawiali cztery części Różańca, prosząc, aby Polska była wierna woli Pana Boga.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pielgrzymi będą też modlić się o jedność i zgodę w naszym narodzie. Każdy może w sercu dołączyć również osobiste intencje. – W zeszłym roku w takiej formie modlitwy wzięło udział około sześćdziesięciu osób – wyjaśnia Maciej Aleksandrowicz, jeden z pomysłodawców. W tym roku EDR odbędzie się po raz drugi.

Rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Różańcowej w piątek 6 października 2023 r. O godz.18.00 pątnicy będą uczestniczyli we Mszy Świętej w Sanktuarium NMP Matki Bożej Pocieszenia we Wschowie (kościół św. Józefa Oblubieńca NMP - klasztor Ojców Franciszkanów).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Modlitewna wędrówka będzie polegała na odmawianiu czterech części Różańca Świętego podczas wspólnej wędrówki. Z kolei rozważania będą prowadzone przy każdej z 20 stacji na trasie pielgrzymki, która jest następująca: Wschowa – Nowa Wieś – Hetmanice – Lgiń – Łysiny – Tylewice – Przyczyna Górna – Wschowa.

Zakończenie modlitwy różańcowej będzie miało miejsce w kaplicy św. Jana Pawła II w klasztorze Ojców Franciszkanów we Wschowie. Tam będzie możliwość zawierzenia siebie i całej Ojczyzny Matce Bożej.

Zapisy odbywają się za pomocą formularza internetowego.

Więcej informacji można uzyskać na specjalnie utworzonej stronie internetowej: https://edr.wschowa.net.pl/.

2023-10-02 22:45

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Św. Jan Paweł II nie jest im obcy

[ TEMATY ]

konkurs

Zielona Góra

trzebicz

Aleksandra Rudkiewicz

Konkurs papieski Trzebicz

Konkurs papieski Trzebicz

XVIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II: Młodzi znawcy nauczania Papieża Polaka spotkali się w Trzebiczu.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Gdańsk: Relikwie krwi św. Jana Pawła II w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

2026-04-12 20:19

[ TEMATY ]

Gdańsk

św. Jan Paweł II

PAP/Andrzej Jackowski

Do Archidiecezjalnego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku wprowadzono w niedzielę relikwie krwi św. Jana Pawła II. Uroczystość stanowiła jeden z najważniejszych punktów obchodów jubileuszu 25-lecia sanktuarium, podkreślając jego szczególne miejsce na duchowej mapie Pomorza.

Relikwie krwi papieża Polaka zostały przekazane kustoszowi sanktuarium przez kardynała Stanisława Dziwisza. Ich uroczystego wniesienia i instalacji dokonał w niedzielę, w Święto Miłosierdzia, metropolita poznański abp Zbigniew Zieliński.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję