Reklama

Niedziela Przemyska

„Mówię ci: wstań”, czyli XI Ignacjańskie Dni Młodzieży

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Blisko 500 osób: uczestników, wolontariuszy i „wolnych strzelców” wzięło udział w XI Ignacjańskich Dniach Młodzieży, które odbywały się w ogrodach jezuickich w Starej Wsi. Ich hasło brzmiało: „Mówię ci: wstań”

Młodzież uczestniczyła w wybranych przez siebie warsztatach, spośród 39, jakie przygotowali organizatorzy. Wśród typowych, jak plastyczne, muzyczne lub karate, znalazły się m.in. warsztaty dobrego wypoczynku. – Formuła IDM opiera się o warsztaty. Wypływa to z naszej duchowości jezuickiej, bo chcemy szukać Boga dosłownie we wszystkim. Okazuje się, że nawet we wspólnym tworzeniu graffiti można odkryć Pana Boga – mówi o. Paweł Beń SJ, dyrektor XI IDM.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zwieńczeniem XI IDM, które trwały od 28 lipca do 1 sierpnia br., były pochód ze Starej Wsi do Brzozowa i koncert finałowy na Rynku, które miały miejsce 31 lipca.

Ignacjańskie Dni Młodzieży to wakacyjne wydarzenie adresowane do gimnazjalistów i licealistów z całej Polski. Przyjeżdżają na nie głównie młodzi, należący do jezuickiego duszpasterstwa młodzieżowego „Magis”.

2014-08-28 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dni krzyżowe

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 19/2015, str. 6

[ TEMATY ]

dni

www.szebnie.pl

Nabożeństwo dni krzyżowych

Nabożeństwo dni krzyżowych

W tym tygodniu w Polsce, przed uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego, przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo na roli, czyli tzw. dni krzyżowe. W parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubsku modlitwy te odbywają się już blisko 30 lat. Odbędą się także w tym roku

Dni krzyżowe obchodzone są 25 kwietnia, we wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Marka Ewangelisty, oraz w poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim, które w Polsce przeżywamy w niedzielę po 40. dniu od Zmartwychwstania. Podczas procesji o charakterze błagalnym wierni śpiewają Litanię do Wszystkich Świętych, prosząc Boga o dobre urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych. Stąd też wywodzi się inna nazwa tych dni – dni błagalne.
CZYTAJ DALEJ

Parlament Europejski za skuteczną weryfikacją wieku na stronach pornograficznych

2025-06-19 19:39

[ TEMATY ]

pornografia

parlament europejski

adobe.stock.pl

Parlament Europejski opowiedział się za zmuszeniem stron pornograficznych w internecie do używania skutecznych narzędzi weryfikacji wieku użytkowników, aby chronić osoby małoletnie przed dostępem do publikowanych tam treści. Z zadowoleniem przyjęła tę decyzję Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich w Europie (FAFCE).

W przyjętej 17 czerwca przez eurodeputowanych dyrektywie w sprawie zwalczania seksualnego wykorzystywania dzieci znalazła się poprawka wniesiona przez François’a-Xaviera Bellamy’ego z Francji, poparta przez 42 członków frakcji Europejskiej Partii Ludowej, która stanowi, że „rozpowszechnianie treści pornograficznych online bez wprowadzania solidnych i skutecznych narzędzi weryfikacji wieku, w celu skutecznego zapobiegania dostępowi dzieci do treści pornograficznych online”, będzie podlegać karze pozbawienia wolności przez okres co najmniej jednego roku.
CZYTAJ DALEJ

Centralna procesja Bożego Ciała

2025-06-19 21:54

Biuro Prasowe AK

    - Nowy porządek w Europie i w Polsce można zbudować jedynie na tym najmocniejszym fundamencie, jakim jest właśnie przez Eucharystię odnowiony człowiek — człowiek odnowiony przez prawdę Ewangelii i człowiek odnowiony przez miłość, którą jest Eucharystia – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie centralnej procesji Bożego Ciała w Krakowie, która przeszła z Wawelu na Rynek Główny.

Po Mszy św. sprawowanej przed katedrą wawelską centralna procesja Drogą Królewską przeszła na krakowski Rynek Główny. Przy kolejnych czterech ołtarzach, zbudowanych obok kościołów: św. Idziego, świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha i przy bazylice Mariackiej, kazania wygłosili krakowscy biskupi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję