„Desde la fe”, tygodnik informacyjny archidiecezji meksykańskiej, ostro zaatakował lewicową Partię Demokratycznej Rewolucji - PRD. Tygodnik nie żałował ostrych słów potępienia sposobu walki politycznej stosowanej przez lidera ugrupowania, który rok temu nieznacznie przegrał wybory prezydenckie - Andrésa Manuela Lópeza Obradora. Katoliccy dziennikarze zarzucili meksykańskiej lewicy, że chce doprowadzić do skrajnej polaryzacji społeczeństwa, a walkę polityczną przenieść na ulice. Zwrócili także uwagę, że kilkumiesięczne rządy PRD i koalicjantów w mieście Meksyk przyniosły jak na razie ustawy pełne śmierci i libertynizmu. Oto, czym zajmowali się na początku swoich lokalnych rządów lewicowcy: legalizacją małżeństw homoseksualnych, zabijania nienarodzonych dzieci, prostytucji oraz eutanazji. A projekty reform społecznych, które mogłyby przynieść korzyści ubogiemu społeczeństwu, leżą na boku.
PRD ustami swoich liderów zapowiedziała, że nie będzie współpracowała w żadnej sprawie z administracją federalną prezydenta Felipe Calderóna. Na szczęście - jak zauważa tygodnik - prezydent swoimi przedsięwzięciami, a szczególnie walką z przestępczością, zyskuje coraz większe poparcie narodu, nawet w ośrodkach tradycyjnie uważanych za bastiony lewicy.
Szef rządu Republiki Słowackiej, Robert Fico zostanie jutro przyjęty na audiencji prywatnej przez Papieża Franciszka - poinformował Urząd Rady Ministrów w Bratysławie.
Premier Robert Fico uda się dziś, w czwartek 13 lutego 2025 r., do Włoch. W Rzymie odwiedzi Papieski Instytut Słowacki i Kolegium Świętych Cyryla i Metodego, gdzie zapozna się z działalnością tej instytucji.
Na podstawie czaszki św. Tomasza z Akwinu, eksperci odtworzyli wizerunek Doktora Kościoła, którego ogromna mądrość wywarła głęboki wpływ na teologię i filozofię.
Główny autor nowego badania, brazylijski projektant 3D Cicero Moraes, który zrekonstruował twarze innych świętych, w tym św. Walentego – którego święto przypada 14 lutego – św. Wincentego a Paulo i św. Marcina de Porres, powiedział Daily Mail: „Początkowo zrekonstruowaliśmy czaszkę na podstawie danych fotograficznych i strukturalnych”.
Papież pozostanie przez kilka dni w klinice Gemelli w celu leczenia zapalenia oskrzeli i przez najbliższe trzy dni nie podejmie działalności publicznej - stwierdza oficjalny komunikat Stolicy Apostolskiej.
W związku z hospitalizacją papieża Franciszka, jutrzejsza audiencja jubileuszowa, 15 lutego, została odwołana. Mszy Świętej z okazji Jubileuszu Artystów i Świata Kultury, w niedzielę 16 lutego, będzie przewodniczył kard. José Tolentino de Mendonça, prefekt Dykasterii ds. Kultury i Edukacji. Natomiast spotkanie z artystami, zaplanowane na poniedziałek w Cinecittà, zostaje odwołane z powodu niemożności uczestniczenia w nim przez Ojca Świętego.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.