Reklama

Pod patronatem medialnym „Niedzieli”

Święta z kolędą

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Boże Narodzenie to czas specjalny, czas oczekiwania i czas wielkiej radości. To jakby przebudzenie ze snu, przypomnienie miłości i potrzeby dawania, powrót do źródeł chrześcijaństwa. W tę niezwykłą świętą noc Bożego Narodzenia wkrada się wspaniały dar rozpoczynającego się życia i jego wielkiej tajemnicy.
To, co łączy nas w te święta, to powrót do rzeczy najprostszych, wobec których wszyscy są równi, ufni, tęskniący za miłością - tą najbliższą, z domów rodzinnych, która każe podawać ręce, żeby w nas moc nie truchlała, ogień nie krzepł, blask nie zagasał. To powrót do wiary i tradycji, powrót do najpiękniejszych wspomnień naszego dzieciństwa, m.in. do polskich kolęd!
Z takim też zamysłem została przygotowana niniejsza płyta, aby święta z kolędą były właśnie tym spełnieniem tęsknot za czasem radości wyniesionej z atmosfery naszych rodzinnych domów, ciepłych Wigilii z opłatkiem i choinką, uroczystych Pasterek…
Jednakże ważnym jej aspektem jest indywidualne, wręcz osobiste spojrzenie autorów na kolędę, której artystyczny wyraz nadaje kontakt z różnymi gatunkami muzyki przy jednoczesnym nawiązaniu do tradycji.
To wspaniała, nastrojowa uczta dla duszy, w wykonaniu wspaniałych solistów, muzyków oraz towarzyszącego im chóru. Nastrój prezentowanych kolęd pozostaje bliski i znajomy, a zarazem nieco odmienny - w nowym opracowaniu, którego autorem jest Jerzy Cembrzyński, kontrabasista, solista Filharmonii Narodowej, założyciel zespołu „Con Passione”.
Wydawcą płyty jest Fundacja Mecenat Sztuki. Znakomici soliści, którzy zostali zaproszeni do udziału w projekcie, to: Justyna Reczeniedi - sopranistka, solistka Warszawskiej Opery Kameralnej, ostatnia uczennica Bogny Sokorskiej; Krystian Adam Krzeszowiak - tenor występujący w wielu filharmoniach, teatrach polskich i zagranicznych, m.in. w Teatro alla Scala w Mediolanie, Teatro La Fenice w Wenecji; Alina Mleczko - saksofonistka, pierwsza kobieta, która ukończyła klasę saksofonu na Akademii Muzycznej w Warszawie. W nagraniu płyty wzięły też udział zespoły „Con Passione” i „Ars Chori”.
Trio „Con Passione” istnieje od 2001 r. Koncertuje na wielu scenach, m.in. w Filharmonii Narodowej i w Studiu Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Zespół tworzą: Kamila Szalińska-Bałwas - skrzypce, Michał Pindakiewicz - gitara, Jerzy Cembrzyński - kontrabas, gościnnie z zespołem występuje Joanna Gatniejewska - flet.
Zespół Wokalny „Ars Chori” pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego jest grupą kilkunastu osób pasjonujących się sztuką śpiewania.
Na płycie w szczególny sposób została potraktowana nowa kolęda „Witaj, Królu” do słów o. Leona Zdzisława Pokorskiego, franciszkanina i poety z Prowincji Matki Bożej Anielskiej. Wyróżnia ją wyjątkowo radosny klimat, współczesne odniesienia oraz zawarte w niej przesłanie...
Płyta pojawiła się w sprzedaży w połowie listopada 2011 r. Koncert promocyjny będzie miał miejsce 6 stycznia 2012 r.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadectwo uzdrowionej z nowotworu: "Carlo Acutisie, jestem w twoich rękach!"

2025-02-15 20:16

[ TEMATY ]

świadectwo

bł. Carlo Acutis

Autorstwa AndyScott/commons.wikimedia.org/screen YT

María Dolores Rosique - Lola dla przyjaciół - z promiennym uśmiechem opowiada z odnowioną wiarą świadectwo uzdrowienia po pokonaniu agresywnego raka jamy brzusznej. Jej powrót do zdrowia rozpoczął się po wizycie w grobowcu błogosławionego Carla Acutisa w Asyżu i całkowitym oddaniu się jego opiece.

„Zawsze powtarzam, że choroba, na którą zachorowałam, przyniosła mi więcej dobrego niż złego. Jednym z nich jest potwierdzenie mojej wiary. Dziś wiem, że bez Pana jestem niczym i nigdzie nie zajdę” – powiedziała w wywiadzie dla ACI Prensa.
CZYTAJ DALEJ

Reprezentacja Polski księży została mistrzem Europy w halowej piłce nożnej!

2025-02-14 09:28

[ TEMATY ]

piłka nożna

Mistrzostwa Europy

17th European Futsal Championship of Catholic Priests - Hungary 2025

Reprezentacja Polski księży została mistrzem Europy w halowej piłce nożnej. Na turnieju w Kisvárda na Węgrzech grała znakomicie - odniosła komplet zwycięstw. W półfinale po niezwykle emocjonującym meczu wygrała 2:1 z Chorwacją. W walce o złoto zmierzyła się ze Słowacją i zwyciężyła pewnie 4:0. 3 gole w tym finałowym meczu zdobył kapłan z archidiecezji częstochowskiej - ks. Sebastian Woźniak.

Polscy księża w fazie grupowej 17. Mistrzostw Europy w piłce nożnej halowej odnieśli same zwycięstwa - pokonali Kosowo 11:0 i Austrię 8:0, a następnie w ćwierćfinale zwyciężyli zespół Bośni i Hercegowiny 2:1. W czwartkowym półfinale wygrali z Chorwacją, aktualnym mistrzem Europy 2:1.
CZYTAJ DALEJ

Izrael/ Uwolniono 369 palestyńskich więźniów w ramach wymiany z Hamasem

2025-02-15 22:50

[ TEMATY ]

Izrael

PAP/EPA/HAITHAM IMAD

Izrael uwolnił w sobotę 369 palestyńskich więźniów w ramach wymiany z Hamasem, będącej częścią trwającego rozejmu w Strefie Gazy. Wcześniej zwolniono trzech izraelskich zakładników porwanych 7 października 2023 r.

Wśród uwolnionych Palestyńczyków są 333 osoby zatrzymane podczas wojny w Strefie Gazy i 36 więźniów, którzy odsiadywali karę dożywotniego pozbawienia wolności, w tym za zabójstwa i zamachy terrorystyczne.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję